CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bugün bir araya geldi. 

CHP Genel Başkanı Özel, KKTC'de Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay'ı ziyaret etti: CHP Genel Başkanı Özel, KKTC'de Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay'ı ziyaret etti:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kılıçdaroğlu-Yavaş görüşmesinin ardından görüşmeyi parti içi normalleşmeye dair kıymetli, önemli ve desteklediği adımlar olarak nitelendirdi.

"Normalleşmeye ihtiyacımız olduğunu gösteriyor"

Özgür Özel, söz konusu görüşmenin ardından şu ifadeleri kullandı:

Memnuniyetimi ilettim. Ekrem Bey'in de açıklamasını takip ettim. Önümüzdeki günlerde olacak bir yemek. Bu çok iyidir. Yemekler yenmiyorsa, önceki genel başkanla birlikte büyükşehir belediye başkanlığı yapmış arkadaşlar yemek yemiyorlarsa, sohbet etmiyorlarsa bunun haber değeri vardır. Yemeğin haber değeri olması demek ki bu konularda bizim de normalleşmeye ihtiyacımızın olduğunu gösteriyor.

Bahçeli sorusu

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün yaptığı konuşmada, "CHP'nin normalleşmesi PKK'nin normalleşmesidir" ifadesini anımsatması üzerine Özgür Özel, "Ben onları değerlendirmek üzere iken sayın Bahçeli'nin çıkışta biraz istirahat etme ihtiyacı duyduğunu öğrendim, endişelendim. Sağlık durumu hakkında bilgi aldım. Kendisine geçmiş olsun dileklerini ilettim. Şimdi de o gündeme dönmeye gerek yok" dedi.

Özel, AKP'li Hamza Dağ'ın asgari ücret ile ilgili çalışma olmadığına dair sözlerine ilişkin ise, "Biz de zaten bundan endişe ediyoruz. Bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Asgari ücret TÜİK'in enflasyonlarına göre bile verildiği günden itibaren yüzde 25 aşındı. Gerçek gıda enflasyonu yüzde 40-45 aşınmış durumda. Bu noktadan sonra öyle bir çalışmamız yok demek, vicdansızlığın bir göstergesidir. Bu asgari ücretle Hamza Bey bir ay geçinsin ondan sonra gelsin böyle değerlendirmeler yapsın" şeklinde konuştu.

Editör: Erva Gün