Haber Merkezi - CHP lideri Özgür Özel, Manisa Büyükşehir Belediye Eski Başkanvekili ve Şehzadeler Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Güzgülü’nün cenaze törenine katıldı. Ülkücü camia için önemli bir kayıp yaşandığını belirten Özel, “Eniştemiz Manisa'da herkese dokunmuş, bir tarafı siyaset olan ama siyaset üstü bir insandı. Bizim ailemiz için de Manisa için de MHP için de bir kayıptır” dedi.

ANKA'dan Tenzile Aşçı'nın haberine göre, Güzgülü, akut lösemi hastalığı sebebiyle bir süredir tedavi gördüğü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 

"Uluslararası Filistin Çalıştayı" İstanbul'da başladı "Uluslararası Filistin Çalıştayı" İstanbul'da başladı

Manisa Hatuniye Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Özel de katıldı.

"Siyaset üstü bir insandı"

Merhum Güzgülü'nün defnedilmesinin ardından taziye mesajı veren Özel, Manisa’nın bir değerini kaybettiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Mehmet Güzgülü, bizim bir tarafıyla akrabamız bir tarafıyla bütün Manisa'nın ortak değerlerinden bir tanesi. Manisa'nın öğretmenevlerinin ilk güçlenmeye başladığı zamanda Manisa Öğretmenevi'nin müdürü olarak herkesin gönlünde taht kuran bir isimdi. 25 yıl önce rahmetli Adil Aygül zamanında belediye meclis üyesi oldu. 25 yıldır aralıksız belediye meclis üyeliği yaptı. Dört farklı belediye başkanı ile çalıştı. Her partiden Manisa'nın her kesiminden insanlarla dostu. Hatuniye Camii’nde herhalde en çok cenaze namazına giden kişilerden bir tanesi kendisidir. Ben kendisine enişte derdim. Eşi akrabam olur. Eniştemiz Manisa'da herkese dokunmuş, bir tarafı siyaset olan ama siyaset üstü bir insandı. Bizim ailemiz için de Manisa için de MHP için de bir kayıptır."

Editör: Haber Merkezi