Özgür Özel’den MYK toplantıları hakkında açıklama

Özgür Özel’den MYK toplantıları hakkında açıklama


2023-09-18 16:56:34

CHP'de genel başkanlığa adaylığını açıklayan Özgür Özel, Murat Karayalçın ile görüşmesinden sonra açıklamalarda bulundu Özel, İzmir kongresinde "Gençlik burada Bay Kemal'in yanında" sloganlarının atılması hakkında "Kimler olduğuna dair Genel Merkezimiz araştırma başlatmış, ortaya çıkacak. O kişilerin arkasında kimlerin olduğu da çıkacak" dedi. Özel ayrıca MYK toplantıları hakkında da konuştu.

Özgür Özel’den MYK toplantıları hakkında açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – CHP Grup Başkanı olan ve genel başkan adayı olduğunu açıklayan Özgür Özel, aday olduktan sonraki ilk ziyaretini eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’a yaptı. Ankara’da bir araya gelen Karayalçın ve Özel, görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek CHP’deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında açıklamalar yaptı. Özel ilk olarak: “Siyasi fikirlerimin oluşmaya başladığı ve sosyal demokrasiye inandığım süreçlerde en yakında takip ettiğimiz fikirlerinden etkilendiğimiz, hep feyz aldığımız bir siyaset büyüğümüz olan sayın Murat Karayalçın’a ilk ziyareti gerçekleştirmeyi ekibimle birlikte uygun gördük” dedi.

“O kişilerin arkasında kimlerin olduğu ortaya çıkacak”

İzmir kongresinde “Gençlik burada Bay Kemal’in yanında”, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” ve “Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu” sloganlarının atılmasına ilişkin de Özel şunları söyledi: “Kongrelerdeki tartışmaların blok liste, çarşaf listelerden kaynaklandığını ve hiçbirimizin hoşuna gitmeyen görüntüler olduğunu ifade etmeliyim. Biz temel yaklaşım olarak çarşaf listeleri savunuyoruz. Farklı görüşler olabilir ama bu görüşlerin kürsüde ifade edilmesi lazım. Bunun ötesine geçen tüm görüntüler hepimizi üzüyor ve partimize fayda getirmiyor.”

Özel: “Bazı arkadaşlar ‘Özgür Özel’i Gençlik Kolları sloganlarla kesiyor’ dedi. Bütün salon biliyor ki bütün gücüyle sesimi bastırmaya çalışmak için bağıranların hiçbiri Gençlik Kolları’ndan değildi. Kimler olduğuna dair Genel Merkezimiz araştırma başlatmış, ortaya çıkacak. O kişilerin arkasında kimlerin olduğu da çıkacak.” açıklamasını yaptı.

MYK toplantılarına katılacak mı?

Özgür Özel partide işleyen sürece ilişkin de “Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantılarına vekaletimi yürüten grup başkanvekili arkadaşlarım katılıyor, katılmaya devam edecekler. Çok özel bir gereklilik ortaya çıkmadıkça ben bundan sonraki süreçte de böyle devam edecek” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.