Saadet Partili Atmaca: Deprem için taahhüt edilen paraların yüzde 40’ı gelmedi

Saadet Partili Atmaca: Deprem için taahhüt edilen paraların yüzde 40’ı gelmedi


2023-09-14 21:54:37

Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, depremzedeler için toplanan paraların yerine ulaşıp ulaşmadığı sorusuna Şeffaflık olmadığını söyleyerek deprem bölgesine taahhüt edilen paraların yüzde 40'ının ulaştırılmadığını söyledi.

Saadet Partili Atmaca: Deprem için taahhüt edilen paraların yüzde 40’ı gelmedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, depremzedeler için toplanan paraların yerine ulaşıp ulaşmadığı sorusuna; “Şeffaflık yok. Yani devlet bir kısım kararlar alıyor. Bir kısım ihaleler yapıyor. Hangi şartlarda verdiğini milletvekili olarak öğrenmekte zorluk çekiyoruz. Basından takip ettiğimiz kadarıyla o taahhüt edilen paraların yüzde 40 civarı gelmemiş. Diğer gelenle ilgili ne olduğuyla ilgili bir hesap yok bu konuda Meclis’te de birkaç soru önergesi oldu ve maalesef alınan bir cevap yok” dedi.

Saadet Partisi Bursa Milletvekili Atmaca, ziyaret amacıyla Çorum’a gitti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atmaca, “”Depremzedelerle ilgili bir kampanya yapıldı söz verilen paralar verildi mi ya da durum nedir? Bu toplanan paralar depremzedeler için kullanıyor mu” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

“Şimdi siz bu soruyu sorduğunuz için hain olma ihtimaliniz var. Şeffaflık yok. Yani devlet bir kısım kararlar alıyor. Bir kısım ihaleler yapıyor. Hangi şartlarda verdiğini milletvekili olarak öğrenmekte zorluk çekiyoruz. Basından takip ettiğimiz kadarıyla o taahhüt edilen paraların yüzde 40 civarı gelmemiş. Diğer gelenle ilgili ne olduğuyla ilgili bir hesap yok bu konuda Meclis’te de birkaç soru önergesi oldu ve maalesef alınan bir cevap yok. Malumunuz olduğu üzere 2023 bütçesi bir kanunla arttırıldı 1 trilyon 958 milyar lira arttırıldı. Bizim bütçemiz deprem gerekçesiyle arttırılan bu 1 trilyon 958 milyarlık bütçenin sadece 565 milyarı depremle ilgili kullanılacak para, yani iflas eden ekonominin finansmanı için deprem istismar ediliyor. Olay bu. Hesap vermeyi kendine zul gören veya sadece seçimi hesap vermek olarak gören bir anlayış o münasebetle şeffaf olmayışı adalete ve liyakate önem vermeyişinin sonucu bu yaşananlardır.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.