İstanbul metrosuna 'Manchester United' maçı ayarlaması yapıldı İstanbul metrosuna 'Manchester United' maçı ayarlaması yapıldı

Haber Merkezi - Uluslararası Futbol Birliği Kurulu, futbolcular hakemlere itirazları konusunda yeni bir önlem yolua gidiyor. Kurul tarafından yapılan açıklamada dünya futbolunda son zamanlarda hakemlere karşı artan itiraz ve tepkiler nedeniyle önemli kararlar aldıklarını söyledi. Sabah'a konuşan IFAB CEO'su Lukas Brud, "Mart ayında saha içinde başta hakemlere yapılan yanlış ve şiddet içerikli davranışların engellenmesi konusunda önemli adımlar atılmasına karar verdik. Bununla ilgili bir liste, öneri mevcut. Ancak test edilmiş ve uygulamaya hemen başlayacak bir önlem yok." dedi.

thumbs_b_c_448aec1f209b98ec13e2b7325f1681ad

Brud, "Profesyonel ligler için ilk etapta planlanan, oyun sırasında takım kaptanının görev ve sorumluluklarının artırılması. Bütün oyuncuların bir anda hakemin etrafını sararak şiddete varabilecek ortamın yaşanmasını engellemek için... Oyun içinde takımın mutsuz olduğu anları hakeme aktarma görevini sadece kaptana vermeyi düşünüyoruz. Diğer oyuncular bu sırada hakemden uzakta olacaklar. Takım kaptanı, saygı sınırları içinde görüşlerini aktarabilecek. Profesyonel ligler dışında da oyunun imajını zedeleyecek ciddi bir şiddet problemimiz var. "GRASSROOTS FOOTBALL" çocuk, genç ve amatör liglerde şiddetin saha içinde tırmanmasını engelleyecek birtakım önlemler üstünde çalışıyoruz. Hakemlerin, kameraların, VAR sisteminin veya izleyicinin olmadığı anlarda saha içinde bir anda şiddet kontrolden çıkabiliyor. Bunların engellenmesi için standartlar getirilecek." dedi.

thumbs_b_c_def9aff04debf5fc728fbe41729bb585