‘Sanık’ olarak mahkemeye çağrılan Kılıçdaroğlu: ‘Korkmuyorum’

‘Sanık’ olarak mahkemeye çağrılan Kılıçdaroğlu: ‘Korkmuyorum’


2023-09-15 10:12:53

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında istenen hapis ve siyasi yasak için “Haksızlığa boyun eğecek adam değilim” diye konuştu. Dava konusu sözlerin 17-25 Aralık’la ilgili olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu korkar ve susar. Verilmeyecek hesabım yok” dedi.

‘Sanık’ olarak mahkemeye çağrılan Kılıçdaroğlu: ‘Korkmuyorum’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında “kamu görevlisine alenen hakaret” suçlamasıyla açılan açılan davada 1 yıl 2 ay ila 2 yıl 4 ay arasında hapis cezası ve siyasi yasak istenmesine ilişkin, “Davayı açan da açma talimatı veren de Kılıçdaroğlu’nu tanımıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, haksızlığa boyun eğecek bir adam değildir” diye konuştu.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, önceki gün “Sanık: Kemal Kılıçdaroğlu” başlığıyla yazdığı yazıda yeni yasama döneminde dokunulmazlığı olmayan Kılıçdaroğlu hakkında “Kamu görevlisine alenen hakaret” suçlamasıyla açılan davada 1 yıl 2 ay ila 2 yıl 4 ay arasında hapis cezası ve siyasi yasak istendiğini gündeme taşımıştı.

Dava yüzünden geri adım atmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Kılıçdaroğlu, rüşvet alanların takipçisidir. Siz beni tanımıyorsunuz. Benim verilmeyecek hesabım yok. Ama onların verilmeyecek çok hesabı olduğu için susturmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, “17 ve 25 Aralık’ta Cumhuriyet tarihimizin en büyük yolsuzluğu oldu. Sonunda TBMM’de bir soruşturma komisyonu kuruldu. TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek mahkemeye başvuruyor. Diyor ki, komisyonla ilgili olarak yayın yasağı getirin. Ne zamandan beri TBMM hırsızların hamisi konumuna geldi Sayın Cemil Çiçek?” sözleri nedeniyle dava açıldığını anımsatarak “Cesaretleri varsa, olayı getirirler TBMM’ye” çağrısını yaptı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.