Seçim yaklaşırken…

Seçim yaklaşırken…


2021-10-25 10:01:05
Seçim yaklaşırken…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürhan Altınkanat / ANKARA –  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun 27 Ekim 2021 de yapılacak seçimlerine sayılı gün kalırken geçtiğimiz hafta TOSFED başkanı Eren Üçlertoprağı ‘’2021 Seçimli olağan genel kurulu tek aday ile gerçekleşecektir’’ diye açıklama yaptı. Geçtiğimiz haftalarda bilindiği üzere bir aday adayı daha çıkmıştı. Peki o aday adayına ne oldu? İşte bunu merak ettik ve gündemi takip eden, o taraf, bu taraf herkesten bilgi aldık. Çok yorum yapanda oldu ama bizim için net ve gerçek bilgi önemli.
Gizemli Aday’a ne oldu?
Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi üzerinden TOSFED başkanlığına aday olduğunu açıklayan gizemli adaya ne olduğunu herkes çok merak ediyor. Aslını sorarsanız mevcut TOSFED başkanı Eren Üçlertoprağı’nın geçen hafta yaptığı açıklamadan sonra merak edilecekte bir şey kalmamış gibi. Bakanlık koridorlarında ismi konuşuluyor, Siyasi çevresi var, tüm kulüpleri arkasına aldı diye internet sayfasında paylaşımlar yapılmıştı. ‘’Herkes için TOSFED’’ diye yola çıkmak isteyen ama bir türlü başarılı olamayan gizemli adayın TOSFED’e nasıl katkılar sağlayacağını çok merak etmiştik. İlkokulda sınıf başkanlığı seçimine bile katılsanız yapacağınız, yapmayı düşündüğünüz veya eksik gördüğünüz şeyleri ön plana çıkartır ve düzeltme gayretinde olduğunuzu söyler seçime girersiniz. Ama ne hikmetse hiçbir yerde böyle bir açıklama göremedim. İşin aslı zaten Başkan adaylığı açıklaması bile iki internet sitesi ve üç beş sosyal medya paylaşımı haricinde yapılamamış maalesef. Gizemli aday ile alakalı ilk açıklama yapılan internet sitesine göz gezdirirken, aynı sitenin dergisinin 57’nci seri (seri231) sayısında yapmış olduğu bir röportajı dikkatimi çekti. Öncesinde Başkanlığını yaptığı kulüpten istifa ederken yaptığı açıklamalar. Bana çok değişik geldi. Neden diyeceksiniz. Hemen açıklayayım oradaki röportajında kendi ağızıyla söylediği açıklamaları okudum. Şöyle diyor; ’’Açık Yüreklilikle şunu da söylüyorum ki, bizim kulüpte sportifi iyi bilmeyen bir tek ben vardım. Dolayısıyla kulübün bundan sonraki yarışları benim yaptığımdan daha iyi olur’’, ‘’Eski dönemden daha kaliteli yarışlar yaptım diyemem’’ “Türkiye’nin en kötü yarışlarından birini yaptık’’, Ben iki dalda yürüdüm ANOK dışında birde şirketimin üzerinden ve festival modun da etkinlikler yapmaya çalıştım’’. O tarihte yapılan bu açıklamalar sizce büyük bir başarısızlığın itirafı mı acaba? TOSFED başkan aday adayı olabilseydi, Federasyonu nasıl tehlikeler bekliyordu? Bu açıklamalardan sonra sizin de aklınıza şu söz gelmiyor mu? ‘’Her şeyde bir hayır vardır’’. Ama yine de içi boşta olsa böyle bir işe kalkışmak çok büyük bir medeni cesaret ister. Ben kendisini tebrik ediyorum. Bu ne ilk nede son seçim bundan sonra mutlaka farklı adaylar olacaktır. Seçileceklerdir, seçilemeyeceklerdir. Ama en azından konusunda bilgili, birikimli, eğitim olarak yeterli, insanlar tarafından sevilen, sayılan, takdir toplayan, geçmiş ve mevcut öyküsü iyi olan anlayacağınız her anlamda o makamı taşıyabilecek, sırf adım duyulsun burası olmazsa başka bir yer olur düşüncesi gütmeyen, seçileceği kurum için faydalı işler yapıp ileriye taşıyacak, o makamı yaptığı boş işlerle işgal etmeyecek biri olur.
Seçimde ne olacak…
Ankara’da 27 Ekim 2021 günü yapılacak TOSFED seçimli genel kurulunun tek adayı geçen hafta yapılan açıklama ile netleşti. Hemen hemen tüm kulüplerin desteğini alan mevcut Başkan Eren Üçlertoprağı. Bundan sonraki döneminde de bir önceki döneminde olduğu gibi birçok başarılı işlere imza atar diye bekliyoruz. Biz sporseverler için kişilerin önemi yok. Önemli olan yönettikleri kurumları ne kadar ileri götürdükleri.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.