Selda Bağcan: “Hapisteki tüm gazetecilere gitsin”

Selda Bağcan: “Hapisteki tüm gazetecilere gitsin”


2023-09-17 13:00:12

Tutuklu gazeteci Merdan Yanardağ için düzenlenen Tele1 dayanışma gecesinde sahne alan usta sanatçı Selda Bağcan, “Hapisteki tüm gazetecilere gitsin” diyerek "Yaz Gazeteci Yaz" şarkısını seslendirdi.

Selda Bağcan: “Hapisteki tüm gazetecilere gitsin”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Usta sanatçı Selda Bağcan, 83 gündür tutuklu gazeteci Merdan Yanardağ için düzenlenen Tele 1’in dayanışma gecesinde sahne aldı. Sahnede “Yaz Gazeteci Yaz” şarkısını seslendiren Bağcan, şarkısını “Hapisteki tüm gazetecilere gitsin” diyerek seslendirdi.

Selda Bağcan’ın hayatı ve müzik kariyeri, kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Selda Bağcan, 1948 yılında, aslen Makedonya Türk’ü göçmen bir ailenin çocuğu olarak Muğla’da dünyaya geldi. Babası Selim Bey veteriner hekim, annesi Fevziye Hanım öğretmendir. Dört kardeşin en küçüğü ve tek kız çocuğudur. Babasının tayini nedeniyle küçük yaşta Van’a yerleşti ve 10 yaşına kadar orada yaşadılar. Türk halk müziğinin ve protest müziğin önde gelen adlarından biri olan Selda Bağcan, müzik yaşamına 1971’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği öğrencisiyken başladı. Çıkardığı ilk iki 45’lik plak bir milyon dolayında satılınca, meslek olarak müziği seçmeye karar verdi. Türkiye’de ve başta Almanya olmak üzere dış ülkelerde çok sayıda konser verdi. 1972’de Bulgaristan’da gerçekleştirilen Altın Orfe Festivali’nde Türkiye’yi temsil etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.