Tam kapanma öncesinde soluğu parklarda aldılar

ANKARA – Ankaralılar, bu akşam başlayacak ve 17 gün sürecek olan tam kapanmanın öncesinde güneşli havayı fırsat bilip parklara akın etti. Tam kapanma boyunca dışarı çıkamayacaklarını hatırlatan vatandaşlar, kapanma öncesi son kez güzel havanın tadını çıkarmak istediklerini söyledi. Gençlerin gitar çalıp şarkılar söylediği parklarda bazı vatandaşlar da çocuklarını oynattı.
Seğmenler Parkı’nda gitar çalıp şarkılar söyleyen gençler kapanma öncesinde arkadaşlarıyla birlikte olmak istediklerini belirttiler. LYS’ye hazırlandığını belirten bir liseli, ANKA Haber Ajansı’na “Evde kaldığım süre boyunca da sınava çalışacağım. Bizim için iyi bir şey oldu aslında. Kapanmadan sonra hayatın düzeleceğini umuyorum. Biz de çok sıkıldık” diye konuştu.
Bir başka vatandaş, kapanmanın daha önce yapılması gerektiğini belirterek, “Bu tam kapanmanın aslında en başında yapılması gerekiyordu. Hem sağlık açısından hem de bizim açımızdan. Artık havalar ısındı; insanlar da sıkıldı, bunaldı, herkes bir kaçamak yapmak istiyor. Bu kapanmayı en başında yapsak daha güzel olurdu, vakalarımız artmazdı, hem de işlerimizden olmazdık. İnşallah pandemi kısa zamanda biter, kısa zamanda sağlığımıza kavuşuruz. Ülkemiz adına mutlu günler olsun” dedi.
Üniversite mezunu olduğunu ve şu an çalışmadığını belirten bir genç kadın ise pandemi nedeniyle babasının iş yerinin kapandığını vurgulayarak şunları söyledi:”Bir buçuk senedir bu virüs hayatımızda ve bu kapanma kararının aslında bir sene öncesinde alınması gerekiyordu. Şimdi alındı ama ben üniversite mezunu olmama rağmen çalışmıyorum. Benim babam esnaf, dükkanımız kapalı. Biz 20 gün ne yapacağız onu düşünüyoruz. Geç alınmış bir karar ama en azından bir destek olabilirdi.”