"Gişe Memuru", "Sarmaşık" ve "Kelebekler" filmleriyle bir çok festivalden ödüllerle dönen ünlü yönetmen Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği dördüncü film olan The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer” (“Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi”) dünya promiyerini 2024 Tribeca Film Festivali’nde gerçekleştirdi.  Seyirciyle ilk kez çekimlerinin de gerçekleştiği New York’ta buluian film, 5 – 16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen festivalin Spotlight bölümüne gösterildi.

Türkiye ve Guatemala arasındaki diplomatik ilişkilerin 150. yıl dönümü kutlandı Türkiye ve Guatemala arasındaki diplomatik ilişkilerin 150. yıl dönümü kutlandı

Filmin prömiyer biletleri ise, festival tarihinde görülmemiş bir ilgiyle karşılandı ve satışa çıkar çıkmaz tükendi. Karaçelik’in yanı sıra filmin başrol oyuncuları ABD’li yıldızlar Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun da katıldığı gösterimde “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”, sinemaseverler tarafından büyük övgüyle karşılandı. Sundance Film Festivali 2018’de “Kelebekler” filmiyle Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanarak bu alanda bir ilke imza atan Tolga Karaçelik, festivalden yeniden ödül aldı. Filme; 2024 Tribeca Film Festivali’nde "En İyi Seyirci Ödülü" verildi.

Editör: Deniz Ali Tatar