TOSFED’de seçimli genel kurul hazırlıkları başladı

Sürhan Altınkanat/ ANKARA- Yıllarca Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanlığını başarıyla sürdüren Serkan Yazıcı 2019 yerel seçimlerinde Marmaris Belediye Başkan adayı olması sebebiyle görevinden istifa etmişti. Yapılan genel kurulda göreve, Mehmet Besler ile girdiği seçim yarışını oy farkıyla Eren Üçlertoprağı kazanmıştı. 2020 yılında yaşanan Covid 19’ a rağmen Dünya genelinde 146 Ülke arasında Dijital Motorsporlarını ülkemize kazandırdı. F1 ve WRC gibi yarışları mevcut TOSFED yönetimi kendisine bağlı kulüpler ile koordineli bir şekilde çalışıp başarılı işlere imza attı. Üçlertoprağı yönetimi bir önceki Başkan Serkan Yazıcının başarılarına başarı ekledi. Cumhurbaşkanlığının ve Gençlik Spor Bakanlığımızın da desteği ile otomobil sporlarını tüm dünyada zirveye taşıdılar ve büyük başarılara imza attılar. Mevcut yönetimin her kulübe eşit davranmaları, insan ilişkilerindeki samimiyetleri, bilgileri, birikimleri ile insan ayırt etmeden görevlerini yerine getirmeleri bu işe gönül vermiş kişiler tarafından takdir ile karşılandı.

Eren Üçlertoprağı

27 Ekim Genel Kurul
Geçtiğimiz günlerde TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı yazılı bir açıklama yaparak, 27 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da Seçimli genel kurul yapılacağını söyledi. İşte ne oldu ise bu açıklamadan sonra oldu. Bir internet sitesinde kısacık ve gizem dolu bir açıklama yayınlandı. Bu açıklama sosyal medyada bir iki kaç kişi tarafından şu sözler ile paylaşıldı. ‘’Yönetici, sporcu ve sponsor kimliği ile tanınan ikinci bir aday’’, ‘’TOSFED’e taze kan gerekiyordu’’. Yapılan açıklamada, Ankara’da siyaset ile iç içe olduğu, hatta ve hatta başkan adayı olarak adının Bakanlık koridorlarında dolaştığı yazıldı. Mevcut yönetimin bu adaylık açıklamasından sonra farklı bir telaş içine girdiği ve seçimlerde oy kullanacak delegelere kasıtlı, yanlış bilgi verdiği yazıldı. İnternet sitesinin haberine göre gizemli adayın ise kulüpleri arayarak ‘’yanlış bilgilendiriliyorsunuz deyip destek sağladığı’’ iddia edildi. Yapılan açıklamada Salı günü gizemli adayın açıklanacağını söylenirken, kulüplere hangi konuda nasıl destek olduğu da merak konusu oldu.
Kim bu Gizemli Aday
Gizemli adayı bu işe gönül veren, bu işlerle yakın ilgilenen kişilere sorduk. Olumlu ve olumsuz yanıtlar, hatta şu kişidir bu kişidir diye tahminler bile aldık. Ama en önemlisi aday olacak kişinin bu konularda bilgisinin birikiminin olup olmadığı, eğer göreve gelirse otomobil sporları için yapılandan farklı ve daha iyi neler yapacağı, eğitimi ve donanımı ile bu makamı taşıyabilecek mi? cevaplarını aldık. Yoksa niyetinin sadece kendisini TOSFED Başkan adayı olarak gösterip, seçilemezse de ismini duyurup farklı bir şekilde siyasi olarak ilerlemek mi istediği yönünde ayrıca yorumlar yapıldı. Gizemli adayın kim olduğu ise internet sitesinin haberine göre Salı günü açıklanacak.