Haber Merkezi - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuk olarak katıldığı FOX TV'deki Çalar Saat programında İlker Karagöz'ün sorularını yanıtladı. "İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı mısınız?" diye sorulması üzerine Soyer, "Net olarak aday adayıyım" yanıtını verdi.

Rehine takası devam ediyor! Hamas, 10 esiri Kızılhaç'a teslim etti Rehine takası devam ediyor! Hamas, 10 esiri Kızılhaç'a teslim etti

"İzmir'i yine Türkiye'nin lokomotifi olarak ileriye taşıyacağız"

Başkan Soyer, "Çünkü biz geçen 5 yıl içinde mutfağı toparladık. Şimdi salonda yemek vermek istiyoruz, o noktaya geldik. Bunu yapacak bütün hazırlıklarımızı da tamamladık" diyerek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

"Eminim ki İzmirliler o görmedikleri yer altında olduğunu bildikleri yatırımların ne kadar kıymetli olduğunu biliyorlar. İzmirliler sadece bir siyasi partiye, bir hizmet performansına oy vermezler. Aynı zamanda demokrasiye, laikliğe, özgürlüğe, bağımsızlığa oy verirler. O nedenle biz kendi kendimizle yarışırız, daha iyisini nasıl yapabiliriz diye. O nedenle dünyayla entegre olmaya çalışırız. İzmir'i yine Türkiye'nin lokomotifi olarak, yine Anadolu'daki yeniliklerin, aydınlığın müjdecisi olarak ileriye taşıyacağız."