Türk futbolunda biz de varız

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı

ANKARA-Erkeklerin hegomanyası altında bulunan Türk futbolundaki kulüplerin başarısızlığı karşısında bu kez de kadın futbolcular seslerini yükselterek “Artık Türk futbolunda biz de varız” diye haykırdı.
Bu durum karşısında acele toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar aldı.
Belirlenecek kriterlerin sağlanması halinde başvuruda bulunan Altay, Hatayspor, Rizespor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verildiği ifade edildi.
YENİ YAPILAŞMA
TFF’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ”FIFA ve UEFA’nın çok önemsediği ve yeni düzenlemeler getirdiği bu branşta yeni bir yapı oluşturulması kapsamında, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan kulüplerimize kadın futbolu branşı açma planları sorulmuş ve 6 Süper Lig kulübümüz 2021-2022 sezonundan itibaren takım oluşturarak liglere katılım sağlayacağını bildirmiştir.
Liglerin düzenlenmesi, yapısı ve statülere dair hazırlıklar en kısa sürede tamamlanarak kamuoyuna duyurulacaktır.”