Rize'de AVM'ye yapılan yılbaşı süslemesi ortalığı karıştırdı Rize'de AVM'ye yapılan yılbaşı süslemesi ortalığı karıştırdı

Haber Merkezi - İYİ Parti'de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, dün katıldığı bir yayında, “İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var” diye belirtti.

Tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, dün Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak katıldı. İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise tv100 canlı yayınına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

"Perşembe akşamı olanları anlatacağım"

Dikbayır, yayında konuya ilişkin şunları söyledi: 

“Perşembe akşamı yayına gelip bütün detayları tek tek anlatacağım. Yaklaşık bir buçuk aydır benim üzerimde korkunç bir iftira ve dedikodu kumpası var. Ben bir buçuk aydır sabrediyorum. Niye sabrediyorum? İYİ Parti’ye milyonlarca insan oy verip umut bağladı. Teşkilatlarımızdan insanlar sahada çalıştı. Bütün bu arkadaşlarımızın emeklerine halel gelmesin diye sabrediyordum. Artık durum öyle bir hal aldı ki olanları anlatmam farz oldu. Perşembe akşamı olanları anlatacağım. Ortada çok kirli bilgi dolanıyor. Ben şimdi bir süreç yürüyorum. Üstüme atılan iftiraların hiçbirini kabul etmiyorum. Benim cevap veremeyeceğim tek bir soru yok. Ben bu iftiraların, kumpasların üzerimde kalmaması için süreç yönetiyorum. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Meclis Divanı’na dilekçe vereceğim. Dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep edeceğim. Bu süreci tamamlayıp gelip anlatacağım. Vatandaşlarımızın her şeyi bilmesi lazım. İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim ‘çürük elmalar’ dedi. Genel başkana yanıt vereceğim.” 

Sözcü TV’de Can Coşkun, Dikbayır’ın gazeteci İpek Özbey’e “Vazgeçtim. Baktım istifa edersem üstüme kalacak sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim” açıklaması yaptığını bildirdi.

"Bugün haysiyet cellatlığına soyundunuz"

Bununla birlikte, gazeteci İsmail Saymaz’ın Dikbayır’ın disipline sevk gerekçesinde ‘taciz’ suçlaması yöneltildiğini açıklamasından sonra Dikbayır’ın eşi Nigar Dikbayır sosyal medya hesabından bir paylaşım yapmıştı. Nigar Dikbayır aile fotoğrafına, “Hesap inceletme yalanından buraya kadar düştünüz mü? Düne kadar namusunuzu emanet ettiniz. Bugün haysiyet cellatlığına soyundunuz. Kızlarımın babası, hayat arkadaşım, sizin anlayamayacağınız kadar namusludur. Evlatları da eşi de kefildir” diye yazmıştı.