Şanlıurfa Valiliği, orman yangınlarını önlemek için alınan tedbirler kapsamında, kentteki ormanlara 24 Haziran gününden itibaren giriş ve çıkışların yasaklandığını bildirdi. 

Yunanistan'da aşırı sıcaklara karşı uzaktan çalışma uygulaması yaygınlaştırıldı Yunanistan'da aşırı sıcaklara karşı uzaktan çalışma uygulaması yaygınlaştırıldı

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yasaklama uygulamasının ikinci bir duyura kadar devam edeceği bilgisi yer aldı. 

Kararlara uymayanlar hakkında adli ve idari işlem gerçekleştirileceği vurgulanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: 

"İl sınırları içinde bulunan bütün ormanlık alanlara girişler 24 Haziran 2024 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar yasaklanmıştır. Bütün ormanlık alanlara; mangal, semaver gibi yangın çıkmasına sebep olabilecek malzemelerin sokulması ve kullanılması ile her türlü ateş yakılması yasaklanmıştır. Orman alanlarının kenarında mola vermek ve piknik yapmak yasaklanmıştır. Şanlıurfa ili sınırları içinde yer alan Gölpınar Tabiat Parkı, Şanlıurfa Millet Ormanı, Akabe Orman Parkı ve Karacurun Orman Parkı'nda sadece ateşsiz olarak piknik yapılabilecektir. Alınan yasaklama kararlarına uyulması konusunda jandarma, emniyet ve orman muhafaza birimleri tarafından kesintisiz olarak denetim yapılacaktır. Kararlara uymayanlar hakkında Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu hükümlerine göre adli ve idari işlem gerçekleştirilecektir."

Editör: Esin Özdemir