Haber Merkezi - Grammy ve Latin Grammy ödüllü ünlü sanatçı Shakira, Barcelona’da yargılandığı vergi kaçakçılığı davasının ilk gününde İspanyol yetkililerle anlaşmaya vardı. Defalarca yanlış bir şey yapmadığını söyleyen Shakira, “çocuklarının iyiliğini düşünerek” anlaşmaya vardığını açıkladı. Duruşmanın ardından uzun bir açıklama yapan Shakira, masum olduğunu göstermek için mücadele etmeye hazır olduğunu fakat çocuklarını ve kariyerini düşünerek anlaşma yoluna gittiğini açıkladı.

thumbs_b_c_6d8e34a43a178a8e1ac8dbc732b24abc

Shakira'nın açıklaması şu şekilde:

Netanyahu'dan yeni iddia: Hamas'ın Gazze'deki lideri Sinvar'ın evi kuşatıldı Netanyahu'dan yeni iddia: Hamas'ın Gazze'deki lideri Sinvar'ın evi kuşatıldı

“Kariyerim boyunca her zaman doğru olanı yapmaya ve başkaları için olumlu bir örnek olmaya çalıştım. Ne yazık ki, bu çabalarıma rağmen İspanya’daki vergi makamları, birçok profesyonel sporcu ve diğer yüksek profilli kişilere karşı olduğu gibi bana karşı da dava açarak bu kişilerin enerjisini, zamanını ve huzurunu yıllarca tüketti. Avukatlarımın lehime karar vereceğinden emin oldukları bir duruşmada masumiyetimi savunmaya kararlı olsam da, çocuklarımın iyiliğini düşünerek bu meseleyi nihayet çözmeye karar verdim.”

thumbs_b_c_071a9e964fe21e7b8d5bd612f07e56ab

Kolombiyalı şarkıcı Shakira, vergi dolandırıcılığı davasında suçunu kabul etti ve 7.3 milyon Euro para cezası aldı.  Shakira, Barcelona'da görülen davanın ilk gününde İspanyol yetkililerle anlaşmaya vararak cezaevine girme riskini ortadan kaldırdı. Kolombiyalı sanatçının alacağı üç yıl ertelenmiş hapis cezası paraya çevrilecek. Mahkemenin verdiği bilgiye göre, bu ceza 7.3 milyon Euro'nun üzerinde bir meblağa tekabül ediyor.