Yapay zeka uygulaması ChatGPT, EURO 2024 kapsamında cumartesi günü oynanacak Türkiye-Hollanda maçına ilişkin tahminde bulundu. ChatGPT soruya iki cevap verirken maçta beraberlik yakalanmasının daha güçlü bir ihtimal olduğunu belirtti. 

Msbil.net'in haberine göre, ChatGPT'ye sorulan soru ve alınan cevap şu şekilde:

“Cumartesi yapılacak olan Türkiye ve Hollanda maçını nasıl ön görüyorsun? Skoru sana göre ne olabilir? Yapacağın önceki maçların analizlerine göre ve takım kadrosunun analizine göre, bir tahminin var mı?”

Beşiktaş Teknik Direktörü Van Bronckhorst'tan Slovenya kampı değerlendirmesi: Beşiktaş Teknik Direktörü Van Bronckhorst'tan Slovenya kampı değerlendirmesi:

Alınan ilk cevap şöyle:

“1-1 Beraberlik: Bu iki takımın da güçlü ve zayıf yönleri olduğu göz önüne aldığımız zaman, fazlasıyla dengeli bir maç olabilir. Böyle bir durumda ise, maçın berabere bitme ihtimali yüksek.“

Alınan iki cevap: “2-1 Hollanda: Hollanda takımının genel olarak çok daha deneyimli, güçlü bir futbol geçmişine sahip olmasından dolayı, maçı kazanma ihtimali yüksek. Ancak bu durum, Türkiye’nin de direncini gösteremeyeceği anlamına gelmiyor.“

Buna yönelik bir soru daha iletildi: “Peki, olası skor tahminlerinden bir tanesini seçecek olsaydın, hangisini seçerdin?”

Alınan cevap:  “Böyle bir durumda iki takımın, berabere kaldığı olasılığını seçerdim.”

Editör: Ziya Burak Erol