Başkent’te foseptik çukuruna araç düştü

Aski Genel Müdürlüğü: Çiğdem Mahallesi 1588. sokak’ta özel bir binaya ait alanda meydana gelen olay, binanın 1970’lerden kalma foseptik çukurunun çökmesinden meydana geldi

ANKARA – ASKİ Genel Müdürlüğü, bugün Çiğdem Mahallesi 1588. Sokak’ta özel bir binaya ait alanda, 1970’li yıllardan kalma fosseptik çukurunun çökmesi sonucunda oluşan çukura bir aracın düştüğünü, ASKİ’nin olayda herhangi bir ihmalinin bulunmadığını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ASKİ yetkilileri, özel bir binaya ait 26984 ada/1 parseldeki alanında oluşan çöküntünün, 1970’li yıllarda yapılan fosseptik çukurundan kaynaklandığını ifade ederek, iddia edildiği gibi çöküntünün su borusu patlamasından kaynaklanmadığını, tam tersine binayı besleyen plastik su borusunun çöküntü nedeniyle bağlantı yerinden çıktığını söylediler.

Olayın meydana geldiği alana ASKİ ekiplerinin gerekli müdahalede bulunduğunu bildiren yetkililer, bölgede binaya ait var olduğu belirtilen ikinci fosseptik çukurunun da yerinin belirlenerek gerekli çalışmayla bu alanın da doldurulacağını kaydettiler.