Halk Ekmek Ramazan Pidesi iftar sofralarıyla buluşuyor

ANKARA – Başkentlilerin severek tükettiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nın çıkardığı “Halk Ekmek Pide”, bu yıl da Ramazan sofralarının başköşesinde yerini alacak.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın Başkentlilere, “Bu yıl Halk Ekmek Pidemize zam yapmadık” müjdesinin ardından Ramazan ayına özel çıkarılacak 250 gramlık pideler, 70 kuruştan satışa sunulacak.
DİKDÖRTGEN PİDE
Halk Ekmek Fabrikası’nda el değmeden ve dikdörtgen şeklinde üretilen Halk Ekmek Pidesi, 16 Mayıs’tan itibaren Ramazan ayı boyunca halk ekmek büfeleri ve satış noktalarında olacak.
Kendine özgü lezzetiyle yıllardır Başkentlilerin tercihi olan Halk Ekmek Ramazan Pidesi yine on bir ayın Sultanı Ramazan sofralarının vazgeçilmezleri arasında yerini alacak.
GÜNLÜK 60 BİN PİDE ÜRETİLECEK
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, hiçbir sıkıntı yaşamadan vatandaşların ulaşabileceği pide üretim planlamasına ilişkin şu bilgileri verdi:
“Halk Pidemiz; kalitesi, hijyenik ve ekonomik olması nedeniyle vatandaşlarımızdan büyük ilgi görüyor. Üretim miktarını Başkent’te günlük ihtiyacı karşılayacağını düşündüğümüz 60 bin olarak planladık. Fazla talep geldiği takdirde de kapasiteyi arttırarak, Halk Pide lezzetini arayan vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz.”