Haydi çocuklar Oyuncak Müzesi’ne

Next Level Alışveriş Merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanacağı Nisan ayı etkinlikleri kapsamında birbirinden renkli gereçlerin sergilendiği Oyuncak Müzesi’ni çocukların ilgisine sundu. Müze, 29 Nisan Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek

HABER VE FOTOĞRAFLAR / NAZ AKMAN (ANKARA)- Next Level Alışveriş Merkezi’nde açılan “Oyuncak Müzesi” hem çocuklara hem de ailelerine geçmişten kesitler sunuyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanacağı Nisan ayı etkinlikleri çerçevesinde, müze kültürü, sanayi tarihi, eğitim tarihi ve pek çok kişinin çocukluk dönemini yaşadığı zamanlarda kullanılan materyalleri barındıran Oyuncak Müzesi ziyaretçileriyle buluşmaya devam ediyor.
Oyuncak Müzesi’nde bayram havası
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi’nden seçilen nostaljik ve değerli parçalar Next Level Alışveriş Merkezi’nde 29 Nisan Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak. Müzenin açılışına katılan davetliler, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi yetkililerinden oyuncaklar hakkında bilgi aldı. Müze, bayram havasını her yaştan oyuncak meraklıları ve ailelerine yaşatmayı hedefliyor.
Müzenin açılışına, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Ayşıl Özkan, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Bıkmaz, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi Müdürü Prof. Dr. Müge Artar, Müze Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Okvuran, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Ayşe Çakır İlhan ve Next Level Alışveriş Merkezi Müdürü Zeynep Tarhan Koç katıldı.
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Oyuncak Müzesi 1990 yılında Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olarak Prof. Dr. Bekir Onur tarafından kuruldu. Türkiye’de zamanla kaybolma tehlikesi yaşayacak oyuncaklar, Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından Oyuncak Müzesi’nde koruma altına alınarak, ilgili ziyaretçilere sergileniyor.