“İstanbul Night Flight”ta dünya yıldızları ağırlanıyor

Atila GÜVENÇ / İSTANBUL – Müzikseverlerin heyecanla beklediği “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” konserler serisine geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Burgan Bank,destekçi olmaya devam ediyor. 13 Mart-29 Ekim 2020 günleri arasında Türkiye’den ve dünyadan ünlü isimlerin katılacağı konserler, İstanbul’u bir kez daha müziğin başkenti haline getirecek. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliklerin açılışını, 13 Mart 2020 Cuma günü The Music Critic Show gösterisiyle John Malkovich yapacak.
Hollywood yıldızı John Malkovich’in gösterisiyle başlayacak organizasyon kapsamında sahne alacak diğer ünlü isim ve gruplar arasında çellist Yo-Yo Ma, Berlin Symphony Chamber Orchestra, Salzburg Symphony Chamber Orchestra ve piyanist Reuel yer alıyor. Etkinliğin kapanışı ise Tuluğ Tırpan yönetimindeki 120 kişilik kadrosuyla An Epic Symphony & Hayko Cepkin & Mercan Dede konseri ile yapılacak.
İstanbul Night Flight’tan seslenecek isimler
Turkcell Platinum İstanbul Night Flight konserler serisi kapsamında 4 Nisan’da çellist Yo-Yo Ma, 4 Eylül’de dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetiminde Berlin Symphony Chamber Orchestra, 12 Eylül’de özel quartet ekibiyle Karsu, 25 Eylül’de Salzburg Symphony Chamber Orchestra, 3 Ekim’de piyanist Reuel ve 16 Ekim’de piyanist Joachim Horsley sahnede olacak. Kapanışda 29 Ekim’deki konserde ise Tuluğ Tırpan yönetimindeki 120 kişilik kadrosuyla An Epic Symphony & Hayko Cepkin & Mercan Dede ilk kez dinleyici karşısına çıkacak. Kapanışta usta oyuncu Yurdaer Okur da geçen yıl olduğu gibi bir kez daha performans sergileyecek.
Bankacılıkta butik yaklaşımıyla hızlı, esnek ve kaliteli hizmet veren Burgan Bank, kültür-sanat etkinliklerine olan desteğini sürdürmesine devam ediyor. Banka, müzikseverlerin beklediği “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” konserlerinin bu yıl da önemli destekçileri arasında yer almasıyla da dikkatleri çekiyor. 13 Mart-29 Ekim 2020 tarihleri arasında Türkiye’den ve dünyadan ünlü isimlerin ağırlanacağı konserler serisi, İstanbul’un bir kez daha müziğin dünya başkentlerinden biri olduğunu gösterecek.