Türk müzik dünyası ve olaylar

Birsen GÜRDİL

Kazancını hayır işlerine harcayan şarkıcı Fulden Uras’ın; ne yazık ki, hastalıklarda peşini bırakmıyor. Kendisini bildiği günden bu yana, çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle doktor-hastane arasında mekik dokuyan güzel şarkıcı, bir süreden beride kanserle mücadele etmektedir.
Bugün 51 yaşında olan Uras, daha 13 yaşında iken çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle; defalarca ameliyat masasına yatıp, ameliyat olmak zorunda kalmıştır. Sanatçının ifadesine göre: Uras, sadece bu yıl beş kez ameliyat olmuştur. Son olarak sol göğsünde beliren tümörü aldıran sanatçı; bu kez de kanserin sağ göğsüne sıçraması sonucu yine ameliyat masasına yatacağı kesinleşmiştir.
Acısı, tatlısı ile yaşam mücadelesi veren Fulden, bu beladan da kurtulacağı inancı içindedir.
* Emre Altuğ’u dostları yalnız bırakmadı
Ünlü sunucu, model Çağla Şikel’den ayrıldıktan sonra sahne çalışmalarına aralıksız devam eden Emre Altuğ, geride bıraktığımız hafta içinde; 20’nci sanat yılını TIM Show Center’da kutladı.
Sanatçının bu mutlu gününde; yine pek çok ünlü müzik ustası ve ünlü sesler Altuğ’un sahnesini paylaşmıştır. Selami Şahin, Levent Yüksel, Olgun Şimşek, Efe Kışlalı ve Sıla performanslarıyla müzikseverlere doyumsuz bir gece yaşatmışlardır.
Gecenin sürprizi ise; Sıla’nın, Altuğ için yaptığı şarkıyı iki sanatçının birlikte söylemesi olmuştur.
* Gökhan Tepe baba oldu
Pop müzik dünyamızın ünlü müzisyeni, ses sanatçısı, nihayet baba olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Üç yıl önce müzisyen Alin Özer’le hayatını birleştiren Gökhan Tepe, önceki gün İstanbul Acıbadem Fulya Hastanesi’nde doğum yapan eşinin başından hiç ayrılmamaktadır.
3,5 kilo ağrılığında, 51 cm boyunda dünyaya gelen sevimli yavruya Denizhan adı verilmiştir.
* Deniz Seki hiç boş durmuyor
Ünlü şarkıcı Deniz Seki, geride bıraktığı kayıp yıllarının acısını çıkartırcasına hiç dinlenmeden, durmadan çalışmaktadır. Ünlü şarkıcı, “Biraz Sezen, biraz ben Deniz Seki” adını verdiği konser serisini sürdürmektedir.
Seki, bu programı içinde Sezen Aksu ve kendi şarkılarını orkestra ekibinin eşliğinde ederek konser serisinin uzun süreceği ve Anadolu’nun bazı illerinde sahne alacağı kesinleşmiştir.
* Yeşim Salkım Kıbrıs’ta
Bir dönemin tanınmış Türk Sanat Müziği ses sanatçısı Dursun Salkım’ın kızı olan Yeşim Salkım, babadan miras sesi ile meslek hayatını şarkıcı olarak sürdürmektedir.
Son yıllarda bazı meslektaşları ile sorunlu günler yaşamasına rağmen Salkım, imajını değiştirerek soluğu Kıbrıs’ta aldı. Bir süredir Yavru vatanda bulunan Yeşim Salkım, Magosa’da bir eğlence merkezinde sahne çalışmaları yapıp, sevenlerine musikimizin güzel örneklerinden seçme bir program sunmaktadır.
* Zara İzmir’de program yaptı
Tanınmış şarkıcı Zara, Filarmoni Orkestrası eşliğinde geleneksel ezgilerimizin seçme örneklerini icra etti. Bu arada Tayvan dilinde bir ezgiyi de icra eden Zara dinleyicilerinden büyük ilgi gördü. Akdeniz Zeytin Şarkıları adı ile düzenlenen etkinlikte, İzmir Adnan Saygun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen program nedeniyle sahne alan Zara, sevenleri ile buluşmuştur.
* Samsunlular Bülent Ersoy’u çok sevdi
Musikimizin divası Bülent Ersoy, 20 yıl aradan sonra Samsunluların ısrarlı davetleri üzerine, tarihi ve Karadeniz’in en güzel kenti olan Samsun’da sahne çalışması yaptı.
Biletlerinin aylar öncesi biten konserde, çok ilginç bir tuvaletle çıkan Ersoy, dinleyicileri ile de sahnede sohbet etme imkânı bulmuştur. Orhan Gencebay’ın Samsunlu oluşundan, Samsun’un tarihi bir kent oluşuna kadar pek çok soruya cevap veren Bülent’i Samsunlular çok sevdi.
* Ebru Yaşar nihayet hayranları ile buluştu
Beş yıl önce sahnelerde fırtına gibi esen Ebru Yaşar, geçen akşam Anadolu Yakasında kapılarını açan eğlence dünyasına açan Life Nakkaştepe Merkezi’nde konser veren Yaşar, fiziği ve güzel sesi ile kendisini dinlemeye gelen sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
Çalışmadığı yıllarda çocuklarını büyüten, bazı hayır işlerine koşan Ebru, sürekli iş tekliflerine şimdilik hayır demektedir.