Yeşilçam karakterleri Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde

Hakan Arslan’ın “İllüstrasyonlarla Yeşilçam Sergisi” Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.
Başkentin önemli kültür sanat merkezlerinden Çağdaş Sanatlar Merkezi, 25 Mayıs’ta açılan Hakan Arslan imzalı “İllüstrasyonlarla Yeşilçam Sergisi”ni başkentli sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Bilal İnci, Kazım Kartal, Neriman Köksal gibi Yeşilçam’ın unutulmaz kötü adam/kadın karakter oyuncularının ve bazı yönetmenlerin illüstrasyon portrelerinin yer aldığı sergi 31 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.
“KURNAZ ESNAF, PENCERE
DEDİKODUCUSU…”
Sanatçı Hakan Arslan bu anlamlı sergiyi “Çocukluğumdan beri izlediğim bu karakterlere ve oyunculuklarına hayranım çünkü bu karakterler içimizden, bizden biri. Bazen mahallenin kurnaz esnafı, bazen pencere dedikoducusu, çoğu zaman da zulmeden bir kabadayı… Bu yüzden herkesin sıkça gördüğü, ismini bazen hatırladığı ya da hiç bilmediği o karakterleri kendi çizgimle biraz yorumlayıp öne çıkartmak istedim, bir nevi hatırlatma ve anma oldu diyebilirim” sözleriyle tanımlıyor.