Yılmaz Erdoğan’ın yeni filmi “Organize İşler-2”

Birsen GÜRDİL

Çekip gösterime sunduğu filmlerle de tanınan sanatçı Yılmaz Erdoğan, uzun zamandır senaryosunu yazdığı Organize İşler-2 adlı filminin hikâyesini tamamladı. Yapıtta rol alacak oyuncuların pek çoğu da belirlendi. Umumiyetle her filminde rol verdiği Demet Akbağ’ın yanı sıra Kıvanç Tatlıtuğ, Cem Yılmaz, Tolga Çevik, Özgü Namal, Eroğdan’ın listesindeki ünlü isimler.
2005 yılında vizyona giren ilk filinde Asım’ın kızı Nazlı rolünü Berfin oynamıştı. Yılmaz, bu kez bu rol için ünlü oyuncu Bensu Soral’a teklifte bulundu. Soral, rolü kabul ederse Nazlı’nın gençliğini beyazperde de canlandırmış olacak. Çekimlerine bugünlerde Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde başlanacak olan film, 2019’un ocak ayında Türkiye, Avrupa (Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika) ve de Balkanlar’da vizyona girecek.
“Can feda” görülmesi gereken bir film
6 kişiden oluşan özel birliğinin vatan savunması için girdikleri mücadeleyi bütün gerçekleri ile beyazperdeye aktarılan can feda adlı filmin bugünlerde vizyona girmesi bekleniyor. Başrollerini Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in paylaştıkları yapıtta Burak Yüzbaşı Alpaslan rolü ile seyircinin karşısına çıkıyor. Sınır ötesi operasyona çıkan özel birlikte, seyirciyi duygulandıracak sahnelere de yer verilmiş.
Teröristlerin elinde tutsak olan bir kız çocuğunu kurtarmak için giriştikleri mücadele seyirciyi fazlası ile etkileyecektir.
Kahkaha tufanı estirecek bir film “Eyvah karım”
Bugünlerde vizyona girmesi beklenen bir filmde komedi türünde bir yapıt. Başrolerini Asuman Dabak, WilmaElles ve YosiMızran’ın paylaştıkları eyvah karım da eşini tatile gönderen çapkın bir kocanın yapacağı kaçamakların hayallerini ve başına gelen olayları kahkaha garantili bir çekimle seyirciye aktaracak.
Ünlü casus Çiçero’nun hayatı beyazperdede
2. Dünya Savaşı yıllarında Ankara’da ortaya çıkan ünlü casus Çiçero’nun, ilginç yaşamı uzun süren çalışmalardan sonra beyazperdeye aktarılmıştır. Güçlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Çiçero rolünü üstlendiği bu filmin yönetmenliğini Serdar Akar yapmaktadır. Ünlü bu yapımcı daha önce birçok festivalde ödül almış olan Ayla ve Müslüm filmlerinin de yönetmenliğini yapmıştır.
2. Dünya Savaşı’nın kaderini değiştirenÇiçero kod adlı casus İlyas Bazma’yı canlandıracak olan Beşikçioğlu’na dana öncede Müslüm filminde başrol teklif etmiş olan yapımcı Mustafa Uslu’ya hayır demişti. Beşikçioğlu, dijital sanatlar tarafından beyazperdeye aktarılan filindeki oyunu ile yeni bir ödül bekliyor. Çiçero’da Erdal’ın yanı sıra uluslararası üne sahip pek çok yabancı sanatçınında rolü bulunmaktadır. Bunlardan biri de MenicaBelucci’dir. Alican Yaraş’ın senaryosunu yazdığı yapıtın müziklerini Fahir Atakoğlu bestelemiştir.
Forget A BoutNıck- Eski Kocam(ız)
Uluslararası üne sahip güçlü oyuncu Haluk Bilginer yine karşımıza yabancı yapıt bir filmle çıkıyor. Alman oyuncular İngridBolsoBerdal ve KatjaRiemann’la başrolleri paylaşan Haluk Bilginer, bugünlerde vizyona girecek Alman yapımı filmle bir kez daha dünya film dünyasında yer almaktadır.
Kocası Nick’in yardımları ile kendi işini kuran Jade’in hayatının Nick’in eski eşi Maria ile kızları Stephanie’nin iş yerine gelmeleri ile başlayan olaylar usta bir çekimle beyazperdeye aktarılmıştır.
Bu ay pek çok filmin vizyona girmesi bekleniyor
“Kızım ve ben” adını taşıyan filmde Cemal Hünel’in kızını canlandıran Zühal Memişoğlu, ünlü aktörün sahibi olduğu ak çiftliğine konuk oldu. Filmde Cemal Hünel, Doruk adlı özel harekât polisini canlandırıyor.
Sinemamızın eskimeyen şöhreti Perihan Savaş, 20 yıl sonra “Gerçek kesit Manyak” filmi ile tekrar sinemaya dönüş yaptı. Onur Ünlü’nün yönettiği Cahit Kaşıkçoğlu’nun senaryosunu yazdığı filmde beyazperde de sevenleri ile buluşacak olan Perihan Savaş, bilindiği gibi bir dönemde İbrahim Tatlıses ile de evlenmiştir.
“Karımı gördünüz mü?” adlı filmin başrol oyuncusu Peker Açıkalın’ın, morali bozuk olan toplumumuzun yüzünü birazda olsa güldürebilmek için yapılan bu filmde bugünlerde vizyona girecek yapıtlardan biridir. Bu arada çekimleri yapılıp gösterime giren pek çok yerli filmin gişe gelirleri ne yazık ki yapımcıların yüzünü güldürmüyor.