Haber Merkezi - Türk edebiyatındaki yazınsal üretimi artırmak ve bu alanda emek verenleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri'nin 22. yılı için geri sayım başladı. Yazdıklarını yayımlatma imkânı arayanlar için de yeni kapılar aralayan ödül töreni, 2003 yılından bu yana düzenleniyor.

22 Yarisma Mailing

Art Dubai'ye katılan Türk galeri Sanatorium, sanatseverlerin ilgisinden memnun Art Dubai'ye katılan Türk galeri Sanatorium, sanatseverlerin ilgisinden memnun


22. Tudem Edebiyat Ödülleri'nin seçici kurulu; çocuk ve gençlik yazınına yön veren eski ve yeni kuşak eğitimci yazarları bir araya getiriyor: 2024 seçici kurulu Dilek Yardımcı, Mehmet Atilla, Miyase Sertbarut, Sevtap Ayhan ve Sinan Yaşar'dan oluşuyor. Yarışmaya son katılım tarihi ise 1 Kasım 2024 olan 22. Tudem Edebiyat Ödülleri'nde dereceye giren isimlerin Mart 2025'te açıklanacak. Yarışmada birinciye 25.000 TLikinciye 20.000 TLüçüncüye 15.000 TL para ödülünün yanı sıra, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri verilecek.