Haber Merkezi - Bağımsız film yapımcıları tarafından çekilen filmleri ödüllendiren ve 1986 yılından bu yana düzenlenen Bağımsız Ruh Ödülleri yani Independent Spirit Awards, bu yıl 39'uncu kez sahiplerini bulmaya hazırlanıyor. 2023 yılının başarılı filmlerini ödüllendirecel 39. Bağımsız Ruh Ödülleri adayları ise açıklandı.

may december

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Senatör Shaheen ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Senatör Shaheen ile bir araya geldi

Bu ödül için aday gösterilen filmlerin bütçelerinin 30 milyon dolardan az olması gerekiyor. Dolayısıyla Maestro ve Dolunay Katilleri  gibi favorileri filmler bu ödüle aday gösterilmedi. Aidy Bryant'ın sunuculuğunu üstleneceği Bağımsız Ruh Ödülleri töreni 25 Şubat 2024'te gerçekleşecek ve tören YouTube üzerinden yayına sunulacak.

2023 Bağımsız Ruh Ödülleri adayları, şu şekilde açıklandı:

EN İYİ FİLM 

All of Us Strangers
American Fiction
May December
Passages
Past Lives
We Grown Now

EN İYİ İLK FİLM
All Dirt Roads Taste of Salt
Chronicles of a Wandering Saint
Earth Mama
A Thousand and One
Upon Entry
Vásquez

JOHN CASSAVETES ÖDÜLÜ (1 milyon doların altında bütçeyle çekilen filmlere veriliyor)
The Artifice Girl
Cadejo Blanco
Fremont
Rotting in the Sun
The Unknown Country

WCxcDfWgeUq_H08qeVoGOg

EN İYİ YÖNETMEN
Andrew Haigh - All of Us Strangers
Todd Haynes - May December
William Oldroyd - Eileen
Ira Sachs - Passages
Celine Song - Past Lives

EN İYİ SENARYO
David Hemingson - The Holdovers
Cord Jefferson - American Fiction
Laura Moss, Brendan J. O’Brien - Birth/Rebirth
Emma Seligman, Rachel Sennott - Bottoms
Celine Song - Past Lives

EN İYİ İLK SENARYO
Samy Burch; Story by Samy Burch, Alex Mechanik - May December
Noah Galvin, Molly Gordon, Nick Lieberman, Ben Platt - Theater Camp
Tomás Gómez Bustillo - Chronicles of a Wandering Saint
Laurel Parmet - The Starling Girl
Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vásquez - Upon Entry

Jeffrey Wright - American Fiction

EN İYİ OYUNCU
Jessica Chastain - Memory
Greta Lee - Past Lives
Trace Lysette - Monica
Natalie Portman - May December
Judy Reyes - Birth/Rebirth
Franz Rogowski - Passages
Andrew Scott - All of Us Strangers
Teyana Taylor - A Thousand and One
Jeffrey Wright - American Fiction
Teo Yoo - Past Lives

EN İYİ YARDIMCI OYUNCU
Erika Alexander - American Fiction
Sterling K. Brown - American Fiction
Noah Galvin - Theater Camp
Anne Hathaway - Eileen
Glenn Howerton - BlackBerry
Marin Ireland - Eileen
Charles Melton - May December
Da’Vine Joy Randolph - The Holdovers
Catalina Saavedra - Rotting in the Sun
Ben Whishaw - Passages

SES GETİREN PERFORMANS
Marshawn Lynch - Bottoms
Atibon Nazaire - Mountains
Tia Nomore - Earth Mama
Dominic Sessa - The Holdovers
Anaita Wali Zada - Fremont

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Katelin Arizmendi - Monica
Eigil Bryld - The Holdovers
Jomo Fray - All Dirt Roads Taste of Salt
Pablo Lozano - Chronicles of a Wandering Saint
Pat Scola - We Grown Now

All Dirt Roads Taste of Salt

EN İYİ KURGU

Rotting in the Sun
We Grown Now
How to Blow Up a Pipeline
Theater Camp
Upon Entry

EN İYİ BELGESEL
Bye Bye Tiberias
Four Daughters
Going to Mars: The Nikki Giovanni Project
Kokomo City
The Mother of All Lies

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM
Anatomy of a Fall (Fransa)
Godland (Danimarka-İzlanda)
Mami Wata (Nijerya)
Tótem (Meksika)
The Zone of Interest (İngiltere, Polonya, ABD)