Haber Merkezi - Gazze Şeridi'nde işler durumdaki son hastane olan Mescid-i Aksa, hava saldırısına uğradı. Hastane avlusundaki çadırlarda faaliyet gösteren 7 gazeteci yaralandı. 

İsrail ordusu, "hastane bölgesinde olaya karışmayan sivillere verilecek zararı en aza indirmek amacıyla komuta merkezi ve teröristlerin hassas bir şekilde vurulduğunu" söyledi.

Fotoğrafçı Ali Hamad, Reuters haber ajansına verdiği demeçte, "Hiçbir uyarı yapmadan çadırı vurdular, aramızda hiçbir teröristin olmadığı bir grup gazeteci olarak çadırda barış içinde kalıyorduk. Kameralarımızı hazırlıyorduk ve aniden çadıra çarptı, her şey karardı, enkazlar oluştu ve başımızın üzerinde kayalar uçuştu ve alevler oluştu."

İstanbul Valisinin 1 Mayıs'ta yasakladığı Taksim'de makamına oturan çocuktan izin çıktı İstanbul Valisinin 1 Mayıs'ta yasakladığı Taksim'de makamına oturan çocuktan izin çıktı

Serbest fotoğrafçı Saeed Jaras saldırıya ilişkin "Biz silahsız gazetecileriz ve hiçbir şeyle ilgimiz yok" açıklamasında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Bir kez daha hastaların, sağlık personelinin ve insani yardım ekiplerinin korunması çağrısında bulunuyoruz. Devam eden saldırılar ve hastanelerin askerileştirilmesi durdurulmalı. Uluslararası insancıl hukuka saygı duyulmalı" sözlerini kullandı.

Hava saldırısında 4 kişinin öldüğünü, 17 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Muhabir: Haber Merkezi