Bu hafta vizyona 11 yeni film merhaba dedi. 4 film yerli olarak dikkat çekerken,; Komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona farklı türde yapımlar sinemalardaki yerini alıyor.

Bad Boys Ya Hep Ya Hi̇ç

BAD BOYS: YA HEP YA HİÇ

Haftanın dikkat çeken aksiyon yapımı  Bad Boys: Ya Hep Ya Hiç (Bad Boys: Ride or Die), şimdiye kadar yaşadıkları en büyük sıkıntıyla karşı karşıya kalan Mike ve Marcus’un hikayesini anlatıyor. Yüzbaşı Howard haksız yere uyuşturucuyla ilgili suçlarla itham edilir. Bu durum üzerine Bad Boys onun adını temize çıkarmak için harekete geçer. Araştırmalarını ilerletip, gerçeğe adım adım yaklaşan Mike ve Marcus, bu sırada büyük bir iftira ile karşı karşıya kalır. Artık ikili başlarına ödül konulan kaçaklardır. Polis tarafından takip edilen, kartellerin hedefindeki Mike ve Marcus, davayı çözmek için kanunların dışında ve kendi kurallarına göre çalışmak zorundadır.

Si̇hi̇rli̇ Ormana Yolculuk

SİHİRLİ ORMANA YOLCULUK

Şiar Zaim'in yönetmen koltuğunda oturduğu "Sihirli Ormana Yolculuk" filmi, beş arkadaşın yaşadığı serüveni anlatıyor. Sihirli ormanda, kaybolan güzelliği geri getirme mücadelesi. Elması bul, laneti boz!

T E O R E M

TEOREM

Başrollerini Gencer Güvercin, Sadi Celil Cengiz ve Ayhan Taş'ın paylaştığı film,  bir gün hiç kimse tarafından tanınmayan bir adamın yaşadıklarını odağına alıyor. Filmin yönetmenliğini ise, Erman Er üstleniyor.

Miller-1

MILLER'IN FAVORİSİ

Martin Freeman, Jenna Ortega, Bashir Salahuddin'in başrollerini paylaştığı "Miller'ın Favorisi", bir profesör ile yetenekli öğrencisi arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Yetenekli bir genç yazar ve profesörü ikisini de giderek karmaşıklaşan bir ağın içine sokan bir proje için görevlendirince, yaratıcı bir yolculuğa çıkarlar.

A N

AN

Mustafa Uğur Yağcıoğlu'nun yönettiği "An" filmi; genç bir nöroloji doktorunun, epilepsi hastaları üzerinde yaptığı araştırma sırasında keşfettiği bir anomaliyi kanıtlamaya çalışmasını anlatıyor.

Hi̇t Man

HİT MAN

Gerilim ve romantik komediyi birleştiren yapım "Hit Man", bir kadına yardım ederken uyması gereken kuralları hiçe sayan, tetikçi olarak gizli görev yapan bir polisin hikayesini anlatıyor. New Orleans’ın en gözde kiralık katili olan Gary Johnson, aslında cinayet emrini veren kişileri mahkum etmek için yem görevi gören bir sivil polistir. Ancak çaresiz Madison, istismarcı kocasını öldürmek için karşısına oturduğunda profesyonelliğini bir kenara atar. Madison’a karşı bir şeyler hissetmeye başlayan Gary, sahte kimliğini benimseyerek bir suç makinesine dönüşür.

Adak

ADAK

Oliver Park'ın yönettiği "Adak" farkında olmadan bir iblisin serbest kalmasına neden olan bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Eşi ile birlikte cenaze evi hizmetleri veren babasının yanına giden Arthur, borçlarından kurtulabilmek için gizlice evi ipotek ettirmeye çalışır. Hamile eşi Claire ve babası Saul’den her şeyi saklayan Arthur, ziyaretleri sırasında bedeninde kötü bir ruh saklanmış olan bir adamın defin işlemlerini yapmayı üstlenir. Ancak defin işlemleri sırasında Arthur, adamın bedeninde saklanan iblisin serbest kalmasına neden olur.  Kendilerini bir anda korkunç olayların içerisinde bulan aile, çok geçmeden iblisin asıl hedefinin bebekleri olduğunu fark ederler.

3. Gece Habi̇s

3. GECE HABİS

Haftanın korku filmlerinden olan 3. Gece Habis, kendisine cinlerin musallat olmasıyla hayatı kabusa dönen genç bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Depremin ardından İstanbul'da Defne, üçüncü gecede musallatın korkunç yüzüyle tanışıyor.

G Ö Z C Ü L E R

GÖZCÜLER

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ishana Shyamalan’ın üstlendiği Gözcüler filmi,  insanların gizemli yaratıklar tarafından evcil hayvan olarak tutulduğu Galway'in ücra ormanlarında geçen bir korku macerasını konu alıyor. 28 yaşında bir sanatçı olan Mina, İrlanda'nın batısındaki geniş ve el değmemiş bir ormanda ilerlerken arabası bozulur. Kendisine sığınacak yer arayan Mina, gözetleme pencereli bir yer bulduğunda farkında olmadan kendisini büyük bir tehlikenin içerisine atar. Sığınağa giren Mina, her gece gizemli yaratıklar tarafından izlenen ve takip edilen üç yabancıyla birlikte kapana kısılır.

Combat

COMBAT WOMBAT

Haftanın animasyon yapımı Combat Wombat, güçlü karakteriyle tanınan bir kadının kasabanın gözdesi olmasını anlatıyor. Süper kahramana dönüşmüş bir vombat olan Maggie Diggins (Deborah Mailman), gönülsüzce acemi bir süper kahramanı kötülükten kurtarır. Bu iyiliği, onu şehrin kahramanı hâline getirir.

H A I K Y U T He

HAIKYUTHE DUMPSTER BATTLE

Popüler bir voleybol animesinden uyarlanan Haikyu!! The Dumpster Battle filmi, voleybolda ustalaşmış iki rakibin birleşip diğer bir takıma karşı mücadelesini konu ed Anime, bir takıma karşı mücadele vermek için güçlerini birleştiren, iki eski rakibin hikayesini konu ediniyor. Shoyo Hinata, idolü "Küçük Dev"i taklit etmek için Karasuno Lisesi voleybol takımına katılır. Ancak eski rakibi Tobio Kageyama ile takım kurmak zorundadır. İkisi birbirine zıt oyun tarzlarına rağmen güçlü bir silah haline gelirler. Şimdi onlar karşılarına çıkan zorlu rakiplerini yenip, uzun zamandır bekledikleri hesaplaşmayı kazanabilecekler midir?

Müze ve ören yerlerinin bazılarında gezme süresine uzatma Müze ve ören yerlerinin bazılarında gezme süresine uzatma

Editör: Deniz Ali Tatar