Haber Merkezi - 29 Mart Cuma günü itibariyle, 9 yeni film vizyona girdi. 9 film arasında bulunan 3 film ise, yerli film olarak dikkat çekiyor.

Güneşi̇ Söndürmem Gerek

GÜNEŞİ SÖNDÜRMEM GEREK

Hande Türkel'in yönettiği "Güneşi Söndürmem Gerek", sevgilisinin kaybıyla hayatı alt üst olan Umut'un hayatına odaklanıyor. Umut, kendisi için mükemmel olabilecek bir hayat süren bir gençtir. Ancak onun hayatı, hayatındaki en değerli varlığı sevgilisi Anıl'ı kaybetmesiyle alt üst olur. Büyük bir yıkıma uğrayan Umut, hayatına kaldığı yerden devam etmekte zorlanır. Ancak bu sırada hiç beklemediği bir gerçekle karşı karşıya kalıp, onunla yüzleşmek zorunda kalır. Filmde; Serra Arıtürk, Samet Kaan Kuyucu ve Gürberk Polat rol alıyor.

Ci̇n Günü

CİN GÜNÜ

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ayhan Al’ın yaptığı korku türündeki film "Cin Günü", bir aile cin kabilesinin musallat olmasıyla yaşananları anlatıyor. Ailesine musallat olan bir cin kabilesi, Burhan'ın da peşini bırakmaz. Kendisi kurtumayı başarsa da aradan geçen yılların ardından kızı Yağmur, annesinin yaptığı bir hata sonucu pusuda bekleyen bu kabilenin tuzağına düşer. Nermin kızının başına gelenlerden sonra onu kadim dostları Ak Ana'ya götürmek ister ancak Burhan buna karşı çıkar. Burhan'ın söylediklerini dikkate almayan Nermin, Yağmur'u Ak Ana'ya götürür. Kendisine musallat olan cin kabilesinden kurtulmaya çalışan Yağmur, ızdıraplı bir yola girmek üzeredir.

Kütahyalı ünlü çini ustası merhum Sıtkı Olçar'ın kızı miniklere çini yapımını anlattı Kütahyalı ünlü çini ustası merhum Sıtkı Olçar'ın kızı miniklere çini yapımını anlattı

Mi̇r'at İbli̇si̇n Laneti̇

MİR'AT İBLİSİN LANETİ

Cengiz Kaplan imzalı korku film, haftanın yerli korku filmleri arasında.

Hayalet Avcilari Ürperti̇

HAYALET AVCILARI: ÜRPERTİ

Gil Kenan senaristliğinde ve yönetmenliğinde vizyona girecek olan Hayalet Avcıları: Ürperti (Ghostbusters: Frozen Empire), dünyayı ikinci bir Buzul Çağı’ndan kurtarmak için güçlerini birleştiren yeni ve eski Hayalet Avcıları’nın hikayesini anlatıyor. Spengler ailesi, hayaletleri bir sonraki seviyeye taşımak gizli bir araştırma laboratuvarı geliştiren asıl Hayalet Avcıları ile bir ekip oluşturmak ister. Aile bu amaçla, her şeyin başlangıcı olan ikonik New York City itfaiyesine geri döner. Bu sırada eski bir eserin keşfiyle birlikte şeytani bir güç serbest kalır. Bu durumun ardından eski ve yeni Hayalet Avcıları ekibi, evlerini korumak ve dünyayı ikinci bir Buzul Çağı’ndan kurtarmak için güçlerini birleştirmek zorunda kalacaktır.

Ri̇ki̇ Rhi̇no Kahraman Kanatlar

RİKİ RHİNO: KAHRAMAN KANATLAR

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekmeyi hedefleyen Riki Rhino: Kahraman Kanatlar (Riki Rhino The Bird Kingdom), Riki Rhino: Kahraman Kanatlar, çalınan boynuzunu geri almak için heyecan verici bir maceraya atılan gergedan Riki ve arkadaşı ördek Beni'nin hikayesini anlatıyor Genç bir Sumatra gergedanı olan Riki'nin boynuzu, kaçak avcı Bay Jak tarafından çalınır. Arkadaşı ördek Beni ile birlikte çalınan boynuzunu geri almak için avcının peşine düşen Riki, yağmur ormanlarında heyecan dolu bir maceraya atılır. Beklenmedik durumlarla karşı karşıya kaldıkları yol boyunca Riki, başı dertte olan hayvanlara yardımcı olur.

Lassie

LASSIE: YEPYENİ BİR MACERA

Bir aile filmi olan Lassie: Yepyeni Bir Macera (Lassie: A New Adventure), çalınan bir köpeği bulmak için zorlu bir maceraya atılan üç arkadaş ve Lassie'nin hikayesini anlatıyor. Yaz tatili gelip çattığında çok sevdiği köpeği Lassie'den ayrılmak istemeyen Flo, tatile gitmek yerine köpekleri ile birlikte yaşayan teyzesi Cosima'nın çiftliğine gider. Köye gittikten bir süre sonra köydeki köpeklerin kaybolmaya başladığını öğrenen Flo, başlarına bir şey gelmemesi için Lassie ve Pippa’yı bir an bile gözlerinin önünden ayırmaz. Ancak çok geçmeden Cosima'nın evinde hırsız girer ve Pippa çalınır. Bunun üzerine Lassie ve Flo, Pippa'yı kurtarmak için hırsızların peşine düşer.

Oldbpy

İHTİYAR DELİKANLI

Kült yapımOldboy, yeniden vizyona giriyor. Yıllarca hapis tutulan bir adamın serbest bırakılmasının ardından intikam arayışını anlatan filmde; Oh Dae-Soo adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline, para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir. Bu adam başına gelen bu durumun nasıl ve neden olduğunu anlamak ve gereken intikamı almak konusunda kararlıdır. Bu sırada Oh Dear-Soo aslında kendisini kaçıranların daha da büyük bir planının olduğunu keşfeder. Ancak bu planın özü acı dolu bir yoldan geçmektedir. Gerçeği bulmak ise bu yolun ta kendisidir.

S A H İ P S İ Z

SAHİPSİZ

David Willing'in yönettiği film, gizemli bir şekilde hastalanan ve ailesinin yok olmasını engellemek için mücedale eden, yalnız bir anne olan hemşire Natalie’nin hikayesini konu alıyor.

Winnie The Pooh Kan Ve Bal 2

WINNIE THE POOH: KAN VE BAL 2

Rhys Frake-Waterfield yönetmenliğinde vizyona giren Winnie the Pooh: Kan ve Bal 2 (Winnie-The-Pooh: Blood and Honey 2), ormanda yaşanan cinayetlerin ardından kaçmayı başaran Christopher’ın hikayesini anlatıyor. Yüz Dönüm Ormanı’nda yaşanan cinayetlerin katilinin Christopher olduğuna inanılmaktadır. Yaşadığı büyük travmanın etkisinden kurtulabilmek için terapiye başlayan genç bir adam, bu süreçte geçmişiyle ilgili büyük sırlar olduğunu öğrenir. Bu sırada Winnie ve Piglet, intikam almak için geri dönme planları yapmaktadır ve bu amaçla Tigger ve Owl’u da yanlarında getirirler. Bekledikleri büyük hesaplaşmayı gerçekleştirmek için ormana dönen kahramanlar, Christopher’ı öldürmek için her şeyi göze almıştır.

Editör: Haber Merkezi