Haber Merkezi - Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, ''Başkent’in çeşitli sokaklarına Başkan Mansur Yavaş aleyhine kurgu pankartlar asıldığını'' belirterek, tepki gösterdi.

Ankara seçmeninin aklıyla alay ettiklerini belirten Gültekin, "Bu tip gayriahlaki ve ucuz oyunlarla oy kazanacağını düşünenlere en büyük cevabı yine Ankara seçmeni verecektir” dedi. 

Gültekin, 'X' hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

''Seçimi kaybedeceğini anlayanlar, son günlerde panik halinde kirli ama bilindik oyunlarına yeniden başladı. Dün geceden beri Ankara’nın çeşitli yerlerinde astıkları ve bizleri hain terör örgütü ile yan yana göstermeye çalıştıkları yüzlerce pankart, bu oyunların yeni bir örneği olarak ‘kirli siyaset’ tarihinde yerini alacaktır. Ankara seçmeninin aklıyla alay edip bu tip gayriahlaki ve ucuz oyunlarla oy kazanacağını düşünenlere en büyük cevabı yine Ankara seçmeni verecektir. Pankartları bastıranlar ve asanlar hakkında derhal Savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır."

Tunceli'de istinat duvarından düşen otomobilin sürücüsü yaralandı Tunceli'de istinat duvarından düşen otomobilin sürücüsü yaralandı

"Mansur Yavaş yönetimindeki ABB yönetimi, insan odaklı belediyecilik anlayışıyla hizmet edecek"

Öte yandan, açıklamasında, kirli siyasetten medet umanlara seslenen Gültekin, "Bu yetmez. Hazır seçime bir gün kalmışken, bu konuda tecrübeniz de sabitken bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşini kendinize destek için bu akşam TRT’ye çıkarmanızı, mesajını da mitinglerinizde okutmanızı bekliyoruz. Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi şeffaf, adil ve insan odaklı Belediyecilik anlayışıyla Ankaralılara hizmet etmeye devam edecektir” diye konuştu.