"Yurdum Spor Yapıyor" projesinde eski futbolcular sahaya çıktı "Yurdum Spor Yapıyor" projesinde eski futbolcular sahaya çıktı

Haber Merkezi - Trabzonspor Kulübü'nün golcüsü Abdülkadir Ömür'ün, İngiltere Championship ekibi Hull City'ye transferinde anlaşma sağlandığı açıklandı. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ tarafından Borsa İstanbul'a gönderilen KAP'ta yer alan açıklamada, profesyonel futbolcu Abdülkadir Ömür'ün, Hull City'ye kesin transferi konusunda anlaşmanın sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, sözleşme fesih bedeli olarak Hull City'nin 2 milyon 500 bin euro ödeme yapacağı belirtildi. Açıklama şu şekilde: "Anlaşma kapsamında Hull City, oyuncu ile sözleşmesi devam ettiği süre boyunca İngiltere Premier Lig'e çıkması halinde kulübümüze 2 milyon 500 bin euro daha ödeme yapacaktır. Ayrıca, kulübümüze, oyuncunun bir başka kulübe kiralanması ve/veya kesin transferinin gerçekleşmesi halinde elde edilecek  bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının yüzde 50'si ödenecektir. Yine anlaşma uyarınca, oyuncunun Türkiye'ye transferi durumu söz konusu olması halinde öncelik hakkı kulübümüze ait olacaktır."

Trabzonspor'un KAP'a bildirdiği bir diğer açıklamada ise, "Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür arasındaki 31.05.2027 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Yapılan anlaşmaya göre oyuncuya herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyecektir" ifadesi yer aldı.

Editör: Haber Merkezi