Fed, dört büyük bankanın olası iflas planlarını zayıf bulduğunu bildirdi Fed, dört büyük bankanın olası iflas planlarını zayıf bulduğunu bildirdi

İSTANBUL (AA) - Akbank, "Sanal POS" ürünü ile KOBİ'lere uçtan uca dijital ödeme çözümleri sunuyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank, "Sanal POS" ürünü ile KOBİ'lerin işlerine hız kazandırarak, verimlilik ve kolaylık sağlıyor. KOBİ'ler, aynı zamanda diğer POS hizmetlerinden de kapsamlı şekilde faydalanabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, amaçlarının dijital uygulamalarla KOBİ'lere her alanda güçlü çözümler sunmak olduğunu belirtti.

KOBİ'lerin, dijitalleşen "Sanal POS" başvuru süreciyle, Akbank Mobil'den başvuru durumunu takip edebildiğini aktaran Oğuz, "Diledikleri yer ve zamanda 'Sanal POS' başvuru işlemlerini gerçekleştirerek operasyonlarına hız ve verimlilik katıyor. Henüz Akbank'lı olmayan KOBİ'ler ise yine dijital kanallar üzerinden kolaylıkla müşterimiz olabiliyor ve Sanal POS başvurusunu yapabiliyorlar. Bu hizmetle KOBİ'lerin işlerini ileri taşıma yolculuklarına değer katma kararlılığımızı bir kez daha görünür kılıyoruz." ifadelerini kullandı.

- "KOBİ'lerimizin dijitalleşmesiyle ana faaliyetlerine daha çok vakit ayırmalarını önemsiyoruz"

Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce de bankanın dijitalleşme yolculuğunda KOBİ'lere yönelik yeni nesil ürün ve hizmetlerin hayata geçirilmesinin önemine dikkati çekti.

Bireysel müşterilerde olduğu gibi KOBİ'lerin de dijitalleşme yolculuğunda Akbank'ın sektöre yön veren teknolojik çözümleri ve yetkinlikleri ile bir ürünü daha dijitalden kullanıma sunduklarını vurgulayan Yüce, "Sanal POS ürünümüze Akbank Mobil üzerinden uçtan uca dijital bir süreç ile müşterilerimizin erişimini mümkün kılıyoruz. KOBİ'lerimizin dijitalleşmesiyle ana faaliyetlerine daha çok vakit ayırmalarını önemsiyoruz. Yenilikçi çözümlerimizle ilerleyen dönemlerde de onlara destek olmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Banka müşterilerine açık, yeni nesil ödeme platformu Juzdan uygulamasında "Juzdan ile Öde" seçeneğiyle güvenli ödeme yöntemi alternatifi sunuyor. Kullanıcılar, "Sanal POS" başvuruları sırasında "Juzdan ile Öde"yi seçerek tek bir entegrasyon ile tahsilatlarını kredi kartı, banka kartı, kredi ve banka hesabı ile yapabiliyor.

Akbank, lansmana özel kampanya ile de KOBİ'leri destekliyor. Akbank Mobil'den "Sanal POS"a başvuranlar, 1 yıl boyunca ücret ödemiyor ve yüzde 1,99 avantajlı komisyon oranından yararlanabiliyor. 31 Mart'a kadar Sanal POS üzerinden 100 bin lira ciro geçiren iş yerleri ise 3 bin lira chip-para kazanma imkanından yararlanıyor.


Kaynak: aa