Haber Merkezi - AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonrası yapılan ilk MYK'da, seçim sonuçlarının nedenlerinin araştırılması için talimat verdi. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 ili kapsayacak çalışmalar içerisinde AKP ve MHP'nin ayrı adaylar çıkardığı, CHP ve Yeniden Refah Partisi'nin kazandığı Kütahya, Kilis, Amasya ve Yozgat için ise özel bir çalışma yapılacak. AKP, büyükşehir, il, ilçe ve belde fark etmeksizin  81 ilde sahaya inerek seçmenin kendisine neden oy vermediğine dair yaklaşık 40 soruluk bir anket çalışması yürütecek. 

Bunun yanı sıra, Cumhur İttifakının yarıştığı 22 il de yakın markaja alındı. AKP ve MHP'nin kendi adaylarıyla yarıştıkları Kütahya, Kilis, Amasya ve Yozgat'ta CHP ve Yeniden Refah Partisi'nin, aradan çıkarak seçimleri kazandığı görüldü. Erdoğan'ın, bu 4 il için özel çalışma talimatı verdiği öğrenildi.

Akdeniz'de 4.0 büyüklüğünde korkutan deprem Akdeniz'de 4.0 büyüklüğünde korkutan deprem

Cumhur İttifakı, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat'ta ayrı adaylarla yarışmıştı. 

Muhabir: Haber Merkezi