Milli voleybolcular business class ile dönecek Milli voleybolcular business class ile dönecek

75 yıl sonra CHP'nin kazandığı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin  toplam borcunun yaklaşık 15.5 milyar lira olduğu belirlendi. Genel bütçe borçlarının 10 milyar 766 milyon 85 bin lira, BASKİ borçlarının 3 milyar 492 milyon 819 bin lira, şirketlere ait borçların da 1 milyar 170 milyon 79 bin lira olduğu öğrenildi. Ayrıca belediyenin seçimin hemen öncesinde 1.2 milyar lira borçlanma izni aldığı ve bunun 500 milyon liralık kısmını kullandığı belirtildi.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre borca ilişkin konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, “Asla ‘Enkaz devraldık’ demeyeceğiz. Mazeret değil, iş üreteceğiz. Verdiğimiz sözlerin tamamını tutmak için kaynak yaratacağız, gece gündüz çalışacağız” dedi.

Belediyenin durumuna ilişkin değerlendirmede bulunan Akın, “31 Mart’tan sonra bugüne kadar açıklananlar arasında en yüksek borç yükü Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde. Fakat bu durum bizi durdurmayacak, yavaşlatmayacak ve Balıkesir’e canla başla hizmet etmekten alıkoyamayacak” dedi. Akın, “Bu kadar borca karşın Balıkesir’in bugüne kadar alamadığı hakkını alıp Balıkesirli hemşerilerimize iade edeceğiz” diye konuştu.

Editör: Ahmet Çağatay Bayraktar