Burdur'da diyalize giren hastalar rahatsızlandı: Kriz masası oluşturuldu Burdur'da diyalize giren hastalar rahatsızlandı: Kriz masası oluşturuldu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Instagram ve Facebook’ta kendisinin fotoğrafları kullanılarak dolandırıcılık yapıldığını belirterek bu faaliyetlere karşı suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. 

"META yetkililerinden tedbirlerin alınmasını istedik" 

Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Son günlerde gittikçe artan şekilde çeşitli sosyal medya hesaplarından fotoğraflarım paylaşılarak yalan içeriklerle insanlar dolandırılmaya çalışılıyor.

Siber dolandırıcılar, haber süsü verdikleri içeriklerle, “Şu hesaba şu kadar para yatırın” gibi ifadelerle vatandaşlarımızı kandırıyor. Yalan içeriklere itibar eden vatandaşlarımız yatırım amacı zannettikleri içeriklerle dolandırılmaya çalışılıyor.

Bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Facebook ve Instagram aracılığıyla yapılan dolandırıcılık sebebiyle bu platformların bağlı olduğu Meta şirketi yetkilileriyle temasa geçerek gerekli tedbirlerin alınmasını talep ettik.

Vatandaşlarımızdan, sosyal medyada yapılan bu tür paylaşımların hiçbirine itibar etmemelerini, dolandırıcılık faaliyetlerine karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum.

Editör: Erva Gün