Haber Merkezi - Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılan ve son teknolojiyle oluşturularak dünyada benzeri olmayan en büyük dijital hayvanat bahçesini sunan "Ankara Dijital Hayvanat Bahçesi” yoğın ilgi görüyor. Amacı; çocuklara hayvanlar alemini tanıtmak, doğa sevgisi kazandırmak ve son teknolojik uygulamalarla buluşturmak olan hayvanat bahçesi, ziyarete açıldıktan sonraki beş günde binlerce Ankaralı tarafından ziyaret etti. Hayvanat bahçesi ziyaretçilere; kullanılan 8K3D teknolojisi ile bugüne kadar 3 boyutlu televizyon ve sinemalarda sağlanan derinlikten 6 kat daha fazla derinlik ve ulaşılan 4K görüntü kalitesinden de 2 kat daha yüksek olan 8K çözünürlük ile daha gerçek bir deneyim yaşatıyor.

I H S 3132

"4. Kadın Oyunları Festivali" Antalya'da başlıyor "4. Kadın Oyunları Festivali" Antalya'da başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kapsadığı özelliklerle dünyada benzeri bulunmayan Dijital Hayvanat Bahçesi ziyarete açıldı. Dijital hayvanat bahçemizi ziyaret eden binlerce Ankaralı vatandaşımıza ilgileri için teşekkür ediyorum. Çocuklara doğa sevgisini kazandırmak ve onları son teknolojik uygulamalarla buluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadesiyle Başkentlilere teşekkür etti.

I H S 3398

Dijital Hayvanat Bahçesinde kullanılan en modern lazer teknolojisi ve dünyanın en üstün hologram teknolojisi sayesinde gün ışığında ve en aydınlık ortamlarda dahi görüntü kaybı yaşanmıyor. Aynı zamanda dijital canlılarla gerçek doğa objelerinin iç içe geçtiği Mixed Reality teknolojisi ve ultra yüksek kontrast verebilen OLED ekranlar sayesinde gerçeğe en yakın deneyimler sunuluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği alanına kurulan Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan 5 bin metrekarelik Dijital Hayvanat Bahçesi,  çocukların yaşadıkları dünyayı ve canlı türlerini tanıyabilecekleri bir eğitim aracı olma özelliği de yakaladı.

K R C 8280

Editör: Haber Merkezi