MHP Genel Başkanı Bahçeli, Avrupa şampiyonu Güreş Milli Takımı'nı kabul etti MHP Genel Başkanı Bahçeli, Avrupa şampiyonu Güreş Milli Takımı'nı kabul etti

Haber Merkezi - Ankara'nın Polatlı ilçesinde yıllardır yaşanan içme suyu sıkıntısı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın girişimleriyle son buluyor. Başkente su sağlayan İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden Polatlı ilçesine su iletecek 100 kilometrelik ana isale hattının, yaklaşık 95 kilometresi tamamlandı. Son 5 kilometrenin de bitirilmesi ile 30 yıldır su krizi ile boğuşan Polatlı’da; şubat ayının ortalarında artık musluklardan sağlıklı, temiz ve kaliteli içme suyu kesintisiz şekilde akacak.

Polatlı 2

Proje kapsamında son olarak Sincan Yenikent’ten hatta branşman bağlanarak su dolum işlemi başlatıldı. Şu anda 6 kilometresine kadar su ulaşan hattın şubat ayının ortasına doğru tamamen dolması planlanıyor. Hattın dolması ile Polatlı’nın 30 yıllık su çilesi artık tarihin derinliklerine karışacak ve Polatlı’da hattın açılışı coşkulu bir törenle kutlanacak.  Dev proje, Etimesgut ilçesinin bir kısmı, Sincan Saray TOKİ bölgesi, Yenikent, Temelli, Anayurt Mahallesi, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Dökümcüler OSB, Başkent OSB ve Polatlı’nın tamamına hitap ettiği için totalde 1,5 milyon kişiye kesintisiz içme suyu sağlayacak. “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo, Terfi İstasyonları ve Tesislerin Yapım İşi” projesinin güncel maliyeti 2 milyar 375 milyon 374 bin 594 TL tuttu. 

Polatlı

Editör: Haber Merkezi