Haber Merkezi - Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısı yaşatılacak. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çankaya Beytepe bölgesinde çam fidanlarını toprakla buluşturarak ‘6 Şubat Hatıra Ormanı’ yapıldı. Depremin yaralarını sarmak ve geleceğe umutla bakmak için gerçekleştirilen etkinliğe, ABB personeli, gönüllüler ve depremzede vatandaşlar katıldı.

I H S 1451

Depremin hemen ardından tüm imkânlarıyla seferberlik başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde yaşanan acıyı paylaşmak ve yakınlarını kaybedenlere destek olmak amacıyla binlerce çam fidanını toprakla buluşturdu. Dayanışma ve umut ruhunu simgeleyecek 220 adet çam fidanına depremden etkilenen şehirlerin isimleri ve depremzede vatandaşların günün anlamını belirten notları asıldı. 

I H S 1358

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlı Hizmetleri ve Şefkat Evleri Şube Müdürü Esin Mızrak, “ABB olarak 6 Şubat tarihinde yaşamış olduğumuz deprem dolasıyla misafir ettiğimiz depremzedelerin kayıp yakınlarını anmak için bir hatıra ormanı hediye etmeyi planladık. Bunun için 20 gün öncesinde 220’ye yakın çam ağacı diktik. Kendilerini de bugün davet ederek hem kayıpların yaşandığı illerin isimlerini yazarak ağaçlara asmalarını hem de kendi duygularını kartlara yazarak asmalarını istedik. Umarız bir nebzede olsa onların acılarını unutmadığımızı hissettirebilmişizdir. Büyük bir acıydı ve biz ABB olarak bu acıyı unutmadık ve depremzede vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

“Şehrini Geliştir Ankara” ödülleri sahiplerini buldu “Şehrini Geliştir Ankara” ödülleri sahiplerini buldu

I H S 1371