Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, “Siverek Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde kuduz karantinası veya karantina bölgesinden gelen herhangi bir hayvan bulunmamaktadır. İlgili kişinin 'kuduz riski varmış' diyerek ifade ettiği geri kalan hayvanları nereden ve ne şekilde aldığı tarafımızca bilinmemektedir" açıklamasında bulundu.

Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü, Şanlıurfa Siverek Barınağı’ndan alarak Ankara’ya getirdiği köpeklerin kuduz olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Özgünlü, ifadesinde köpekleri barınaktan tutanak ile aldığını ifade etti. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

"9 Haziran 2024 Pazar günü hayvan sever grupların Siverek Rehabilitasyon Merkezi ziyaretlerinde hayvan sahiplenmek istedikleri ve dernek olarak ruhsatlı barınağa sahip olduklarını beyan etmeleri üzerine 17 adet yavru ve 4 anne ile 4 adet yetişkin hayvan Buket Özgünlü isimli hayvansevere tutanakla sahiplendirme yapılmıştır.

CHP'li Çakırözer cezaevindeki 1 Mayıs tutuklularını ziyaret etti CHP'li Çakırözer cezaevindeki 1 Mayıs tutuklularını ziyaret etti

Siverek hayvan rehabilitasyon merkezinde kuduz karantinası veya karantina bölgesinden gelen herhangi bir hayvan bulunmamaktadır. İlgili kişinin 'kuduz riski varmış' diyerek ifade ettiği geri kalan hayvanları nereden ve ne şekilde aldığı tarafımızca bilinmemektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Muhabir: Ziya Burak Erol