ArtContact İstanbul 3.Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı başlıyor

ArtContact İstanbul 3.Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı başlıyor


2023-05-27 16:14:34

1-4 Haziran tarihleri arasında üçüncü kez sinemaseverlerle buluşacak olan ARTCONTACT İSTANBUL Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi'nde yapılacak.

ArtContact İstanbul 3.Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üçüncü yılında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan ARTCONTACT İSTANBUL Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, bu yıl 1-4 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın ön izlemesi ve açılışı ise, 31 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek.

2022 yılında on bin metrekarelik iç alanda ve beş bin metrekarelik dış alanda gerçekleştirilen fuarda, 100’ü aşkın katılımcı ile  30 ülkeden 1000’i aşkın sanatçının 4000’den fazla eserleri 22.000 sanatseverin beğenisine sunulmuştu.  Sanat dünyasından yetkin kişiler tarafından Çağdaş Sanat hakkında farklı konularda 18 panelin gerçekleştirildiği fuarda,  dış alanda büyük boy heykeller ve Street Art performansı, iç alanda ise performanslar ve projeler de yer almıştı.

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de dikkat çekici projelerin yer alacağı fuar kapsamında söyleşiler, paneller, konserler, performanslar, dinletiler ve workshoplar  gerçekleştirilecek. Fuar süresince açık alanda yapılacak olan heykel seçkileri, Street Art performansları ile “Kamusal Alanda Sanat” mottosu örnekleri ile hayata geçirilmesi planlanıyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.