Haber Merkezi - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seçimlerin demokratik olgunlukla gerçekleştiğini ve milletin iradesini sandığa yansıttığını belirten Baran, seçimsiz geçecek 4 yılı aşkın sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini talep ederek, "Bu süreyi iyi değerlendirerek enflasyon başta olmak üzere Türkiye ekonomisinin ilerlemesinin önündeki engellerin kaldırılması ve yapısal reformların hayata geçirilmesine odaklanmamız gerekiyor” dedi.

Seçimlerin huzur ve sükûnet içerisinde, demokratik olgunlukta gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti de aktaran Baran, şöyle konuştu:

MediaMarkt'tan TEGV'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine destek MediaMarkt'tan TEGV'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine destek

“Milletimiz sandığa giderek, mahallesini, ilçesini, şehrini yönetecek kişileri belirledi. Şehirlerin gelişip kalkınmasında yerel yöneticilerin rolü çok büyük. Bugünden itibaren önümüzde seçimsiz 4 yılı aşkın bir süre var. Bu sürenin hem şehirlerimiz hem de ülkemiz için çok iyi değerlendirilmesi şart. Enflasyon, cari açık ve mesleki eğitim başta olmak üzere Türkiye ekonomisinin ilerlemesinin önünde engel teşkil eden sorunların çözülmesi ve kalıcı gelişmeyi sağlayabilmek için de vergi konusu başta olmak üzere yapısal reformların hayata geçirilmesine odaklanmamız gerekiyor.”

"Ankara’nın dünya başkenti haline gelmesi için atılacak olumlu adımları bekliyoruz"

Öte yandan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İlçe Belediye Başkanları’nı tebrik eden Baran,  başkentte ticari hayatın canlanmasına dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Sağlık başta olmak üzere turizm çeşitlerinin geliştirilmesi, havalimanına metro hattı başta olmak üzere ulaşımı kolaylaştıracak adımların atılması, iklim değişikliğine karşı şehrimizin yeşil dönüşümünün gerçekleştirilmesi ve Ankara’nın dünya başkenti haline gelmesi için atılacak olumlu adımları bekliyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Ankara’nın her alanda gelişimi için iş dünyası olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Editör: Haber Merkezi