Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Akış'ın görevden uzaklaştırılarak gözaltına alındığını hatırlatarak, "Bu kapsamda İçişleri Bakanımızı ve mesai arkadaşlarını yürekten kutluyorum" dedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 

"Yumuşak duruş MHP ile bağdaşmaz, asla da yakışmaz. Bir yanağımıza tokat atana diğerini dönemeyiz. Ya aynısıyla cevap veririz ya da o eli kırar geçeriz. Öylelerini tanıdık ki biraz adam ol diyeceğimiz anda yutkunduk, vazgeçtik. Cümle alemin derdi biz olmuşuz. Anlaşılan alayına külahları ters giydirmişisiz. 

MHP ile Cumhur İttifakı'nın bir tükenişe izin vermesi, göz yumması imkansızdır."

"İnanıyorum ki diğerlerinin yakası da öyle tutulacak"

"Hakkari Belediye Başkanı hamdolsun görevden uzaklaştırılarak gözaltına alınmıştır. Bir teröristin 31 Mart seçimlerinde aday gösterilmesi, seçimlere katılması başlı başına bir skandaldır. 

Hakkari Valimiz başkan vekili olarak görevlendirilmiştir. İçişleri Bakanlığımız hukuk sınırları dahilinde devreye girmiştir, yürekten kutluyorum. Hakkari Belediye Başkanı'nın yakasından nasıl tutulmuşsa inanıyorum ki diğerlerinin yakası da öyle tutulacaktır."

"Yumuşama pozları veren bir zatın edepsiz beyanatı"

"Bir teröristin aday gösterilmesi, devlet ile yöre halkını karşı karşıya getirmenin hazırlığını yapmaktır.

MHP'den Yeniden Refah'a bayram ziyareti MHP'den Yeniden Refah'a bayram ziyareti

MHP'nin herhangi bir milletvekilini terörle ilişkilendirmek, yumuşama pozları veren bir zatın edepsiz beyanatıdır. CHP başkanı terör ve terörist görmek hususunda merakta ise yanı başında vazo gibi tuttuğu DEM'li bölücülere bakması en doğal tercih olacak. Bize üslup uyarısı yapan kişinin önce kendi ağzını yıkaması tavsiyemdir."

Editör: Esin Özdemir