Karaloğlu'ndan Çınar-Mazıdağı açıklaması: Sosyal medyaya itibar etmeyin Karaloğlu'ndan Çınar-Mazıdağı açıklaması: Sosyal medyaya itibar etmeyin

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, dün yaptığı açıklamada Eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş cinayetini haberleştiren kurum ve kuruluşları hedef almışltı. Konuşmasında Sinan Ateş’in adını da geçirmeyen Bahçeli, partisinin Meclis’teki Grup Danışmanlığını yapan MHP eski Milletvekili Olcay Kılavuz'un görevine son verdi.

Kılavuz yakın zamanda HalkTV’den Seyhan Avşar’a eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin konuşmuştu. Kılavuz, konu ile ilgili şunları demişti:

“Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça.”

Muhabir: Ziya Burak Erol