Haber Merkezi - Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin lira üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan'a kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kira beyannamelerine ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın, idari kayıtları ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip, beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü kaydetti. 

Gaziantep'te 10 bin dönümde bezelye hasadı başladı Gaziantep'te 10 bin dönümde bezelye hasadı başladı

Öte yandan, "Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk" diyen Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. 2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin lira üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan'a kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz."