MediaMarkt'tan TEGV'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine destek MediaMarkt'tan TEGV'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine destek

Haber Merkezi - Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından, yerel seçimlerin ardından ilk değerlendirmesini paylaştı. Paylaşımında 'kararlılık' mesajı veren Şimşek, "Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız" dedi. 

Sonuçların hayırlı olmasını dileyen Şimşek,  Eylül 2023’te açıklanan Orta Vadeli Programı (OVP) güçlendirerek, kararlılıkla uygulamayı sürdürdüreceklerini bildirdi. 

"Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız" diyen Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

Editör: Haber Merkezi