Haber Merkezi - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaklaşık 16 milyona yakın emekliye indirim haberi  verdi. 

Uraloğlu, Bayram tatilini kapsayan dönemde ek yüksek hızlı tren seferleri yanı sıra anahat ve bölgesel trenlerde 18 bin 84 koltuk kapasite artışı yapılacağını aktardı.

Bakan Uraloğlu, bakanlığa ait trenlerde 16 milyona yakın emeklinin yüzde 10’luk indirimle seyehan edebileceğini duyurdu. Hızlı tren seferlerine talep olduğunu belirten Uraloğlu, Bayram tatilini kapsayan dönemde ek yüksek hızlı tren seferleri yanı sıra anahat ve bölgesel trenlerde 18 bin 84 koltuk kapasite artışı yapılacağını da aktardı.

TCDD Taşımacılık A.Ş’nin 2023 yılında 255 milyon yolcu taşındığı bilgisini veren Uraloğlu, "Ramazan Bayramı ve ara tatil döneminde artan yolcu talebini karşılamak ve vatandaşlarımızın huzur içerisinde sevdikleriyle geçirmesi için gerekli tedbirleri aldık” diye konuştu. Uraloğlu, yüksek hızlı trende yeni seferlerin tatil dönemi sonrasında da süreceğini dile getirdi.

Bahçeli: Bugün şımaranların yarın milletten şamarı yemeleri mukadder Bahçeli: Bugün şımaranların yarın milletten şamarı yemeleri mukadder

Hızlı tren biletleri 430 TL ile 170 TL arasında değişiyor.