Barın Han’da “Yarının Hayaletleri”

Barın Han’da “Yarının Hayaletleri”


2023-05-28 14:42:00

İnsan ve zamanı merkezine alan Yarının Hayaletleri sergisi Barın Han’da sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, Artcrowdistanbul’un internet sitesinden de ziyaret edilebiliyor.

Barın Han’da “Yarının Hayaletleri”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsan ve zamanı merkezine alan Yarının Hayaletleri sergisi İstanbul Binbirdirek’te bulunan Barın Han’da sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, Artcrowdistanbul’un internet sitesinden de ziyaret edilebiliyor.

 

Gökhan Deniz

Haber Merkezi – Onur sanatçısı olarak İlhami Turan’ın yer aldığı 14 sanatçıyı buluşturan Yarının Hayaletleri sergisi Barın Han’da açıldı. Daha önce İstanbul Bienal mekanları arasında da bulunan Barın Han’daki sergi, insan ve zaman konusuna odaklanarak zamanın değişimini ele alan bir sergi. Psikoloji, sosyoloji ve mimari gibi disiplinleri bir araya getiren sergide bu alandaki okumalarla sanatçıların bireysel yorumları harmanlanıyor.

 

 

 

 

Anılar mı aitiz yoksa bugüne mi?

Zaman ve mekan ekseninde çocukluğumuzun ve gençliğimizin geçtiği yerlerdeki değişime odaklanan sergi, geçmiş-bugün-gelecek ilişkisi kurarak sanatseverlere ‘İnsan nereye aittir?’ sorusunu soruyor.

Burcu Aksoy

Çevrimiçi olarak Artcrowdistanbul Galeri’de izlenebilecek sergini küratörü Şanel Şan Sevinç, serginin odaklandığı temaya dair şunları söylüyor: “Geçmiş, bugün, gelecek eksenimizin iç içe geçtiği, tarihin ve zamanların gözümüzün önünde parçalandığı bugünlerde, biz hangi zamana ait olduk? Anılarımızın ait olduğu geçmişe mi, anda kaldığımız bugüne mi, bilmediğimiz geleceğe mi? Bizler de bugün var olan yarının hayaletleri değil miyiz?”.

10 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek Yarının Hayaletleri sergisi Ali İbrahim Öcal, Burcu Aksoy, Ferit Yazıcı, Gökhan Deniz, Güler Güçlü, Güneş Özmen, Harun Antakyalı, Horasan, Mahmut Aydın, Murat Germen, Murat Saygıner (Captain Murray), Sait Mingü ve Yağmur Çalış’ın eserlerinden oluşuyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.