İSTANBUL (AA) - Besa Holding, Ankara'da artan konut talebini karşılamak için 4 projenin şantiyesini birden başlatıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük göç alan Ankara'da konut talebi arttı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Besa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, Kovid-19 salgını ve deprem felaketinin neden olduğu Ankara'da artan göç sonucunda konut arzında ciddi sorunlar yaşandığını belirtti.

Bezci, "Ancak buna karşın arz yetersizliği yaşanıyor. Bu durum fiyatları ciddi anlamda yükseltti. Biz de bu duruma çözüm olarak bu yıl sonuna kadar Ankara'da 4 büyük projenin startını vermek için şantiyelerimizi kuracağız. Projelerimizle artan talebi karşılamaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

- Ankara'ya 50 yıldır yatırım

TÜSİAD Başkanı Turan: "Dünya ile yarışır bir girişimcilik ekosistemi için kadın girişimci sayısı artmalı" TÜSİAD Başkanı Turan: "Dünya ile yarışır bir girişimcilik ekosistemi için kadın girişimci sayısı artmalı"

Besa Holding'in 50 yılı aşkın süredir Ankara'ya yatırım yaptığını kaydeden Bezci, şirketin kentin gelişiminde öncü olduğunu, uzun süredir konut açığını gidermek için hazırlık yaptıklarını anlattı.

Yaptıkları projelerin, Ankara'nın gelişimine önemli katkılar sağladığını aktaran Bezci, Holding'in faaliyet gösterdiği bölgelerin, konforlu yaşam merkezleri haline geldiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Son yıllarda Ankara'nın ani nüfus artışı ve inşaat projelerinin duraksamasıyla ciddi bir konut sıkıntısı yaşanıyor. Özellikle lüks segmentteki yeni projelerin azalmasıyla ev fiyatları hızla yükseldi. Kiralık konut stokunun azalması ise kira fiyatlarını artırdı ve ailelerin bütçelerini olumsuz etkiledi. Bu soruna çözüm bulmak için hızla büyük projelere imza atıyoruz. Bu yıl içinde Gölbaşı'nda konut ve ticaret, İncek'te konut, Angora'da villa ve Konut Kent'te ticaret ve spor merkezi olmak üzere 4 büyük şantiye kuruyoruz. Projelerimizi hızla tamamlayarak artan talebe cevap verip, piyasada denge sağlamayı hedefliyoruz."

Kaynak: aa