Haber Merkezi - Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Hüseyin Yücel, Süper Lig'de geride kalan hafta üç karşılaşmada gerçekleştirilen yabancı VAR uygulamasını Türkiye Kupası maçlarında da talep edeceklerini bildirdi. 

Bahçeşehir Üniversitesi Future Kampüs'te düzenlenen Uluslararası Yapay Zeka Zirvesi öncesinde açıklamalarda bulunan Yücel, teknik direktör Fernando Santos'un ayrılmasının ardından Serdar Topraktepe, Samet Aybaba, Feyyaz Uçar ve yönetim olarak Türkiye Kupası'na odaklandıklarını vurguladı. 

Süper Lig'in 32. haftasında oynanan MKE Ankaragücü-Gaziantep FK, VavaCars Fatih Karagümrük-Fenerbahçe ve Corendon Alanyaspor-Galatasaray maçlarında VAR koltuğunda yabancı hakemlerin oturmasına ilişkin konuşan Yücel, şöyle dedi:

"Kesinlikle yabancı VAR talebimiz olacaktır. Bu hafta Beşiktaş maçına atanmadı, şaşırmadık. Demek ki federasyonumuz Beşiktaş maçlarını önemsemiyor. Bugün Kulüpler Birliğine gideceğiz başkanımızla, orada da en doğru kararları alıp kamuoyuyla paylaşırız." 

Maçların çok daha sağlıklı yönetildiğini ekleyen Yücel, "İnsanların içi rahat, psikolojisi rahat. Tabii ki hakem arkadaşlar hata yapabilirler ama insanların aklında şüphe kalmadı. Bu bile Türk futbolu açısından büyük bir ilerleme ve büyük bir fayda" ifadelerini kullandı.  

Beşiktaş'ın Sicil Kurulu'ndan 'istifa' kararı Beşiktaş'ın Sicil Kurulu'ndan 'istifa' kararı

Editör: Haber Merkezi