Numan Kurtulmuş, Kazakistan ve Özbekistan'ı ziyaret edecek Numan Kurtulmuş, Kazakistan ve Özbekistan'ı ziyaret edecek

Haber Merkezi - Doğal maden suyu alanında faaliyet gösteren Beypazarı İçecek Pazarlama A.Ş.'den, son dönemde gündeme gelen iddialara ilişkin "Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan İsviçre'de yaşanan bu durum AB ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır" açıklaması yapıldı. 

Şirketten, İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Bürosunun "Beypazarı maden suyunun yüksek miktarda bor içerdiği" iddiaları hakkında yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"AB üyesi olmayan İsviçre'de yaşanan bu durum AB ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır. Doğal maden suyumuz, Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü denetiminde olup, üretim sıklığı ile orantılı olarak düzenli şekilde denetlenip analiz edilmektedir. Yer altında doğal olarak oluşan maden suyumuz tam 68 yıldır aynı kaynaktan, el değmeden şişelenmekte ve bütün ülkelere aynı içerikte ürün gönderilmektedir. Bu süreçte markamıza destek olan bilinçli ve değerli tüketicilerimiz ile basın mensuplarımızın ilgisine teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz."

Editör: Haber Merkezi